Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení baráku

Zdravím ještě bych chtel poradit pri zateplení rodinneho domu.Stary cca 45let. Zdi cihlové 50cm šíře. Dům je kde to šlo podřízly a udělany izolace.Chci poradit zda polystyrem nebo vatu na zatlení a zda je zapotřebí vypočet rosného bodu.

Ano, ale je to doporučovaná tloušťka a podle toho co tu (http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/1746-jak- zateplit-dum-100let-stary-dum.html) počítá Milan Cukrář je to fakt už jen malý rozdíl v ceně investice. Taky jsem se vzpouzel, ale na tzb-info.cz je už počítáno s 15cm jako s minimem. Ona cena energie roste tak rychle, že to co před deseti lety vycházelo jako nerentabilní už je dnes zateplené. Nikdo nemáme věšteckou kouli, ale ropa na 50USD nezůstane věčně. A polystyren teď stojí prakticky půlku.

Díval jsem se na televizi a tam vysálali o zateplení a nejmenší tloušťka je 15 cm!!!!!Pod tuto hranici nejít, zbytečně vyhozené peníze za fasádu!Doporučovali tak 20-25 cm je dnes ideální !!Je to mnoho ale časem se to vrátí zpět. Ukazovali tam i jak na to přišli ! Divil jsem se protože většinou se dává 5-7 cm.Jsou to prý vyhozené prachy, raději nic nezateplovat.!!

Nás učili, že 5cm polystyrénu zhruba odpovídá 45 cm cihlové zdi.

To určitě platí pořád. Mám dojem že se to poslední roky s tou tloušťkou izolací žene do extrému a že za tím stojí lobby firem vyrábějících izolace. 5 cm je asi opravdu málo, ale dávat 30 cm ? Tady je názor trochu jiný než měli v té tv.

Pokud má dům rozměr 10 x 10, 2 obytná vytápěná patra, zeď 30 cm Porotherm, a zateplíte jej 10 cm polystyrenem, snížíte tepelnou ztrátu o 7 kW. To má smysl. Pokud přidáte dalších 10 cm polystyrenu, snížíte tepelnou ztrátu už jen o 1,5 kW !

Kejky-pracoval som v tehelni pri výrobe tehál zn. Porotherm.Neviem ako prebiehali skúšky ale na všetky druhy tehál bol vystavený certifikát.Príklad, porotherm 44 má izolačnú schopnosť ako 2.5 m múr z plných tehál.To potvrdily skúšky a o tom sa jednalo na školeniach.

Jak se to vezme. 2,5 MWh při ceně cca 1800 Kč za 1 MWh je 4500 Kč. Dům 10x10x10 má plochu 1000 m2, cena polystyrenu 10 cm cca 100 Kč/m, tzn. navýšení investice o cca 100000 Kč při použití 20 cm tloušťky oproti 10 cm. Návratnost investice je tedy více než 22 let. Ano, ceny energií mohou jít nahoru ale investice s návratností 22 let se mi nezdá až tak lukrativní. Navíc to má i jiná negativa, okny jde např. méně světla atd. Za případné nepřesnosti ve výpočtu se omlouvám, myslím ale že nebudou tak velké aby hrály podstatnou roli.

Dobri den použijem tuto temu na moju otázku.Chcel by som zateplit jednu miestnost v pivnicy a nemam tušenie ako to mam spravit.Miestnost chcem použivat na chov exotickych zvierat takže potrebujem aby to držalo čo najlepšie teplo.Teras su tam teploty,cez zimu=17 stupnov a cez leto=20.Vykurovat by som to chcel teplovzdušným ohrievačom na takych 24 stupnov.Miestnost ma rozmery 380x250x220 DxŠxV.Poradte my co mam použit na zateplenie a akym sposobom to pripevnit na stenu.

V diskuzi je tu plno námětů.U cihel Porotherm dryfix systém,je zateplení spíše záležitostí úpravy povrchu zdi a jednodušší a spolehlivé omítnutí,tam stačí jen polystyrenem 5 cm.Další zateplování je i podle výrobce a jeho měření zbytečné a neekonomické.
V případě tazatele je tady potřeba nejprve izolovat dům v podlahové části na hydroizolace aspoň 20 cm podlahového EPS a na stěnách 2 x 10 cm polystyrenu.
Další tazatel chce zateplit místnost zřejmě zevnitř.Podle různých odborných posudků je zateplení zevnitř neschůdné.Zhorší podstatně akumulační schopnost zdí a posune rosný bod do zdiva pod izolaci,což určitě povede k rozvoji plísní a hub.
JABRAKA