Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení šikmé střechy.

Mohl bych zateplit šikmou střechu RD způsobem,že mezy trámy nacpu polystyrén 10cm aby unikající teplo z bytu bylo alespoň využito na půdě k různým aktivitám(stolní tenis atd.)Samozřejmě s mezerou od střešních prken tak 5 cm (proudění vzduch).Na estetické stránce mě moc nezáleží,půda je spíše pro ukládání různých věcí.Zateplení betonové podlahy je příliš nákladné(OSB desky,vata atd.) a také vchod na půdu je pouze přes byt a stahovací schody.Jinak celý dům je zateplen polystyrénem.Děkuji

No zkusit to můžeš, ale moc veliký vedro tím asi na půdě nevznikne :-) už jen proto, že trámy izolují o mnoho míň než polystyren, nepodaří se možná až tak dokonale a bez mezer napasovat desky polystyrenu mezi krovy a taky záleží na tom, jak silné jsou štítové zdi...

Pojistná folie se dá dát mezi trámy pod prkna, koneckonců, latě jsou normálně taky nad ní. Horší je to s požadavkem na odvětranou mezeru. Ta by tam měla být.
Nad polystyrenem směrem do místnosti musí být parozábrana - na obrázku není a difuzní odpor polystyrenu neuchrání trámy před hnilobou. Navíc není jisté jak fungují škvíry mezi polystyrenem.

Bobbe, hoď do Google zateplení podkroví - obrázky a pořádně to prostuduj.