Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB deska

Dobrý den, mám jeden problém, v jedné místnosti bytu jsem vytrhal parkety, protože byly značne zničené, byly nalepeny térem. Pod parketami je beton a pod ním hydroizolace a moje otázka zní: co dát na tento beton, aby se srovnal (tér je výškově nerovnoměrný). Myslel jsem si, že na to dám 2 cm betonu a bude to, ale jeden známý zedník říkla, že ten beton o tloušťce 2 cm popraská. Poraďte mi prosím, jak na to. Na podlaze bude potom plovoucí podlaha. Díky za rady.

Názor amatérského rekonstruktora: Zhruba mechanicky srovnat přesahující nerovnosti. Napenetrovat. Velké díry zamazat cementovým potěrem. Napenetrovat.Samonivelační stěrku. Kročejová izolace, roznášecí vrstva(desky osb nebo wodego),koberec/lino / nebo další kročejová izolace a nějaká dřevěná podlaha.

Pokud na tento beton položíš Fermacell desky,nebude to dražší než OSB Ty desky lze přilepit nízkoexpanzní pěnou a ještě pojistit vruty.Po vytvrdnutí pěny lze položit plovoučku.Pokud použiješ mokrý způsob,lze podlahu pokládat až tehdy,kdy vlhkost podkladu je nižší než 8 %.
JABRAKA