Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB deska

Dobrý den, mám jeden problém, v jedné místnosti bytu jsem vytrhal parkety, protože byly značne zničené, byly nalepeny térem. Pod parketami je beton a pod ním hydroizolace a moje otázka zní: co dát na tento beton, aby se srovnal (tér je výškově nerovnoměrný). Myslel jsem si, že na to dám 2 cm betonu a bude to, ale jeden známý zedník říkla, že ten beton o tloušťce 2 cm popraská. Poraďte mi prosím, jak na to. Na podlaze bude potom plovoucí podlaha. Díky za rady.

Něco podobného jsme už řešili tady: Jak vyrovnat starý hladký beton na položení dlažby? ;-):-D

Něco podobného jsme už řešili: Čím srovnat venkovní podlahu?, kde popisuji velice ověřený postup.

Ve vašem případě pak bude na hladký povrch penetrace nezbytná. Použil bych peneraci SCHÖNOX SHP (SUPERHAFTPRIMER) ať je to na jistotu. Mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti.

Dokonce by bylo možné použít penetraci a speciální stěrku přímo na asfalt, ale to nedoporučuji bez konzultace technologickým poradcem na místě.

Rizhodl jsem se to vyrovnat OSB deskami, ale chci se zeptat, čím to přilepit k betonu. Nechce se mi to šroubovat k betonu abych chozením po deskach nevyklepal ty hmoždinky kterými bych to přištouboval. Takže otázka zní, jak to přidělat k betonu. Díky za rady.

taky resim neco podobneho. na vyrovnani podlahy pouziju OSB desky. 3/4 podlahy jsou drevene, k ty OSB normalne prisroubuju , ale 1/4 podlahy je beton. na ten jsem se rozhodl osb desky ( nebo jejich cast ) prilepit lepidlem Mamut Glue (vyrobce den braven) .

mozna existuje i neco jineho, ale tohle lepi pomerne hodne pevne mimo jine i beton a drevo.
je to takovej muj experiment, takze jsem zvedav, jak to dopadne...:-|

Nevím, co bylo v Loskutákovi, ale pěna, která i lepí, namáhané věci - budete po tom šlapat - to má v popisu napsané. Ne nadarmo dělají výrobci třeba 10 druhů pěny. Taky by bylo nepříjemné, kdyby do druhého dne zvětšila objem...

Názor amatérského rekonstruktora: Zhruba mechanicky srovnat přesahující nerovnosti. Napenetrovat. Velké díry zamazat cementovým potěrem. Napenetrovat.Samonivelační stěrku. Kročejová izolace, roznášecí vrstva(desky osb nebo wodego),koberec/lino / nebo další kročejová izolace a nějaká dřevěná podlaha.

Pokud na tento beton položíš Fermacell desky,nebude to dražší než OSB Ty desky lze přilepit nízkoexpanzní pěnou a ještě pojistit vruty.Po vytvrdnutí pěny lze položit plovoučku.Pokud použiješ mokrý způsob,lze podlahu pokládat až tehdy,kdy vlhkost podkladu je nižší než 8 %.
JABRAKA