Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČEZ chce na mém pozemku vyměnit sloup, dát na něj trafo, a nově položit kabel + abych si zavedl VB

Ahoj, zkouším to jen, jestli někdo nebude mít nějaký názor.

Mám na pozemku sloup 22KV, ČEZ chce ten sloup vyměnit, dát na něj nově trafačku na NN, a tohle NN chce z ní svést kabelem zase přes můj pozemek(kudy jinudy taky) do blízké chat.osady. K tomu si mám podepsat věcné břemeno na toto vše.
A to vše za odměnu 7tis.Kč !
Na jednu stranu chápu, že trafačky na sloupech někde musí stát, na druhou stranu ten pozemek pak už bude neprodejný a nepoužitelný.

Co se s tím dá dělat, nebo jak postupovat ?

Teď na něm jen stojí sloup a žádné věcné břemeno nikde zapsáno není, i když oni tvrdí že je ze zákona - proč teda teď chtějí, abych si ho podepsal?

Je to pozemek teď uprostřed pole, asi se to tam bude zastavovat.
Mě spíš štve ta cena, za kterou si to tam mám nechat položit a podepsat si dobrovolně věcné břemeno, přičemž o znehodnocení pozemku pro případný příští prodej těmito dvěma úkony se snad nemusíme přít?
Nebo snad je tady někdo, kdo by si chtěl koupit pozemek se sloupem s trafačkou a kabelem v zemi ?
Aspoň elektriku kdyby mi zlevnili :-|

Buď rád, že ti vůbec něco dali. V Praze Hloubětíně vyměnili staré sloupy VN co byly na louce za nové a ty nacpali lidem do zahrad, dráty jim natáhli přes střechy a nikoho se neptali. Obecní ouřad (jistě, za určité všimné) jim k tomu dal souhlas. Ploty jim rozbořili bagrama, těžkou technikou naprosto zdevastovali zahrady, pobourali nové skleníky, zničili altány, vytrhali stromy. Bylo to i několikrát v televizi, lidi si stěžovali kde mohli, že se jich nikdo neptal a totálně zdevastovali kvetoucí zahrady do podoby jílového bahniště a půl zahrady zabrali padesátimetrovým příhradovým stožárem. Nikdo se těch lidí nezastal a nedostali ani vindru náhrady. Blahopřej si k těm 7 litrům.

dráty VN jim natáhli přes střechy

Jo.

A jak mohli něco lidem nacpat do jejich zahrad

Lidí se neptali, obecní ouřad Prahy tuším 9 k rekonstrukci vedení dal souhlas, veřejně prospěšná stavba, nikoho se ti lumpové nemusejí ptát, když to ouřad (nechci házet na něj špínu, ale nezdá se mi, že by bez "kapesného" takto rozhodl) dovolí. Měli to dělat kabelem skrz údolí, ale to bylo prej drahé. Tady to vede skrs Kyjské údolí na druhou stranu přes trať, na té mapě to není vidět, možná je z dřívějška nebo to vedení kvůli teroristům vymazali.

3-[ Naprosto souhlasím!! a nebydlím v praze! Na chaloupce v Ostravě - Bartovicích nejenže nám přibyl betonový sloup v zahradě, trochu pobouraný plot, ale hlavně zlámaná střešní krytina na baráku, kudy samozřejmě zatékalo. Zjistili jsme to až pozdě. Prý jestli na to máme svědky, že to byli zrovna oni.]:(

Popadnout to lejstro od nich a hajdy za advokátem zeptat se jej jestli vás k něčemu mohou donutit když s tím nebudete souhlasit. A pokud nemohou tak s tím nesouhlasit, určitě ne za tu částku. A já bych na to nepřistupoval ani kdyby k tomu ještě jednu nulu připsali.

Já zažil něco podobného,kupoval jsem parcelu pobliž(asi5m) bylo VN 22kV.Z důvodu umístění domu do terénu jsem potřeboval 2 sloupy posunout. CEZ bez problému, ale co sloup to 200 tis.korun jak jinak z mého.Nemyslitelné.
Na pozemku žádné mapy,souhlasy ani břemena nebyly.Prý postaveno před rokem asi 70,zákonem posvěceno,takže nenapadnutelné.Proč to píšu,Druhá část parcely neprodejná, leda na brambory:-D,cca 1000m v pr....
Hodně dobře si to rozmyslete (právník atd.)zpět to už nikdy nepude

podepsat to chtějí proto, protože je to břemeno na ten NNkabel v zemi,který oni zahrabou
V nějakým roce tuším až po revoluci vyšel zákon ,který povoluje všechny tyto sloupy a vedeníjak stojí.
Vždyť, jak někdo uvedl ,je to ve veřejném zájmu

Hehee, se musim fakt smat uz... i kdyz je to spis k placi... :-(((

Ten CEZ jsou snad nejvetsi hajzlove, co se v tyhle republice vyskytujou...

My mame na baraku dve hnusny konzole...Fakt rezavej hnusnej kus zeleza. Mame to na dvou mistech..
Kdyz jsem jim volal, aby si to prijeli sundat, ze to na baraku nechci, tak mi rekli, ze jo, ze si udelaji nahradni sloupy nekde, ale platit to budu ja. To znamena vyplaznout nejakych 50 litru.

Takze muj dum jim poslouzil jako sloupy...za nez usetrili penize... Oni by meli platit me za tech 3O nebo kolik let...o nam tu visi na baraku.

Jsou to lumpove a nic jinyho...

Napište dopis přímo Martinu Romanovi, že na to břemeno přistoupíte, pokud se vzdá ve Váš prospěch svých cílových finančních odměn za rok 2008. ČEZ jsou pěkní prev..., poslal bych je k šípku. 7000 Kč je doslova výsměch. Ať si to hezky táhnou jinudy, finance na to mají.
Jinak souhlas, bez advokáta se k závazným krokům nepouštět.

Klídek!!! :-D
Na tyhle strašidelný projevy je dost času. Netřeba se obávat. Až tazateli přijde dopis od právního zástupce ČEZu, požádá o předložení pověření k jednání nebo plné moci k zastupování a pak bude důvod k jednání a možná i k obavám.
Je docela dost lidí, kteří úspěšně bojkotovali držením pozemků stavby silnic a dálnic a ty byly taky ve veřejném zájmu.
Kdo se bojí, nesmí do lesa! Oni strašit můžou, ale obavy nejsou zatím vůbec na místě! ;-)

No lidi, nazoru je tu hafec, to jo teda :) Rozbagrovanoz zahradu atp musi vratit do stavu puvodniho, nikde o verejne prospesnych vecech snad zminka neni, podle energetickeho zakona je narok na " najemne " a navic podle EU by se mela vsechna el. distribuce do nejakyho roku tahat zemi :)

Rodiče mě upozornili, trvat na 120cm hloubky. Při 80 je to nakonec 60 a pak ho vytáhli při orbě ve 45. A stálo to před lety 6000,- a nic neuhádali. Sice tvrdím, dneska nafotit a přít se, ale jednodušší je mít jistotu.

Jak to tak tady čtu, musí to být tedy pořádná ..radši se slovně nebudu vyjadřovat. Ti .. si dávají miliardový premie, peněz mají že jim na to nestačí trezory a ještě ještě ještě víc dojit lidi. Pořád málo, +20%, +30% cena za elektřinu, já to už pomalu začínám brát jako lehkou formu vydírání lidí.... 3-[

Z druhého hlediska, pokud máte majetek v řádu bilionu, tak mít zisk milion je prakticky ztráta. V téhle situaci tam nastupovalo současné vedení, proto dostalo takové pobídky. Ziskovost kapitálu byla nízká. Nahrál jim růst cen, mnohem víc než jejich úspory. Proto teď mají odměny, jaké mají.
A pokud je každý majitel pozemku požádá o nájem za sloupy, tak jsem zvědav, jak dlouho se budou škubat. Jako letiště s těmi sedláky, jednou jim zaplatilo nájem po soudních tahanicích a teď už se zase soudí.

To jsou ale hajzlíci ...
V Havířově jsem se opakovaně ptal u různých pozemků, zda tam nebude problém s kapacitou rozvodné sítě. Chtěl jsem tpotiž stavět. Někdy mi řekl, že bude problém, a nakonec mi řekl - tak se nějak domluvíme ...

Tak jsem se odstěhoval do Ostravy.