Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČEZ chce na mém pozemku vyměnit sloup, dát na něj trafo, a nově položit kabel + abych si zavedl VB

Ahoj, zkouším to jen, jestli někdo nebude mít nějaký názor.

Mám na pozemku sloup 22KV, ČEZ chce ten sloup vyměnit, dát na něj nově trafačku na NN, a tohle NN chce z ní svést kabelem zase přes můj pozemek(kudy jinudy taky) do blízké chat.osady. K tomu si mám podepsat věcné břemeno na toto vše.
A to vše za odměnu 7tis.Kč !
Na jednu stranu chápu, že trafačky na sloupech někde musí stát, na druhou stranu ten pozemek pak už bude neprodejný a nepoužitelný.

Co se s tím dá dělat, nebo jak postupovat ?

Teď na něm jen stojí sloup a žádné věcné břemeno nikde zapsáno není, i když oni tvrdí že je ze zákona - proč teda teď chtějí, abych si ho podepsal?

Napište dopis přímo Martinu Romanovi, že na to břemeno přistoupíte, pokud se vzdá ve Váš prospěch svých cílových finančních odměn za rok 2008. ČEZ jsou pěkní prev..., poslal bych je k šípku. 7000 Kč je doslova výsměch. Ať si to hezky táhnou jinudy, finance na to mají.
Jinak souhlas, bez advokáta se k závazným krokům nepouštět.

Klídek!!! :-D
Na tyhle strašidelný projevy je dost času. Netřeba se obávat. Až tazateli přijde dopis od právního zástupce ČEZu, požádá o předložení pověření k jednání nebo plné moci k zastupování a pak bude důvod k jednání a možná i k obavám.
Je docela dost lidí, kteří úspěšně bojkotovali držením pozemků stavby silnic a dálnic a ty byly taky ve veřejném zájmu.
Kdo se bojí, nesmí do lesa! Oni strašit můžou, ale obavy nejsou zatím vůbec na místě! ;-)

Rodiče mě upozornili, trvat na 120cm hloubky. Při 80 je to nakonec 60 a pak ho vytáhli při orbě ve 45. A stálo to před lety 6000,- a nic neuhádali. Sice tvrdím, dneska nafotit a přít se, ale jednodušší je mít jistotu.

Jak to tak tady čtu, musí to být tedy pořádná ..radši se slovně nebudu vyjadřovat. Ti .. si dávají miliardový premie, peněz mají že jim na to nestačí trezory a ještě ještě ještě víc dojit lidi. Pořád málo, +20%, +30% cena za elektřinu, já to už pomalu začínám brát jako lehkou formu vydírání lidí.... 3-[

Z druhého hlediska, pokud máte majetek v řádu bilionu, tak mít zisk milion je prakticky ztráta. V téhle situaci tam nastupovalo současné vedení, proto dostalo takové pobídky. Ziskovost kapitálu byla nízká. Nahrál jim růst cen, mnohem víc než jejich úspory. Proto teď mají odměny, jaké mají.
A pokud je každý majitel pozemku požádá o nájem za sloupy, tak jsem zvědav, jak dlouho se budou škubat. Jako letiště s těmi sedláky, jednou jim zaplatilo nájem po soudních tahanicích a teď už se zase soudí.

To jsou ale hajzlíci ...
V Havířově jsem se opakovaně ptal u různých pozemků, zda tam nebude problém s kapacitou rozvodné sítě. Chtěl jsem tpotiž stavět. Někdy mi řekl, že bude problém, a nakonec mi řekl - tak se nějak domluvíme ...

Tak jsem se odstěhoval do Ostravy.