Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČEZ chce na mém pozemku vyměnit sloup, dát na něj trafo, a nově položit kabel + abych si zavedl VB

Ahoj, zkouším to jen, jestli někdo nebude mít nějaký názor.

Mám na pozemku sloup 22KV, ČEZ chce ten sloup vyměnit, dát na něj nově trafačku na NN, a tohle NN chce z ní svést kabelem zase přes můj pozemek(kudy jinudy taky) do blízké chat.osady. K tomu si mám podepsat věcné břemeno na toto vše.
A to vše za odměnu 7tis.Kč !
Na jednu stranu chápu, že trafačky na sloupech někde musí stát, na druhou stranu ten pozemek pak už bude neprodejný a nepoužitelný.

Co se s tím dá dělat, nebo jak postupovat ?

Teď na něm jen stojí sloup a žádné věcné břemeno nikde zapsáno není, i když oni tvrdí že je ze zákona - proč teda teď chtějí, abych si ho podepsal?

To jsou ale hajzlíci ...
V Havířově jsem se opakovaně ptal u různých pozemků, zda tam nebude problém s kapacitou rozvodné sítě. Chtěl jsem tpotiž stavět. Někdy mi řekl, že bude problém, a nakonec mi řekl - tak se nějak domluvíme ...

Tak jsem se odstěhoval do Ostravy.