Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátory ve spod nehřejou

Ahoj,mám dotaz,v létě jsm prováděl rekonstrukci vody(koupelny)v baráku takže jsem několikrát musel vypustit a napustit vodu v radiátorech.Problém je ovšem v tom že v celém rod.domě(1 a 2 patro)hřejí radiátory jenom ve vrchní části a naspodu jsou jen vlahé.Pouštěl jsem čerpadlo poté odvzdušňoval ale teče jen horká voda,z několika radiátorů jsem odpustil několik litrů a stále nic.Při rekonstrukci jsem nechal odřítnout dva radiátory a v koupelně jsem vyměnil deskový rad.za žebříkový.Jinak vše zůstalo při starém.Máme na půdě ekspanzku kterou jsem doplnil dokud přepadem neodtekla voda.Prosím moc za každou vaši radu či zkušenost děkuji...

Závada vypadá jako malý průtok topné vody, a na to by to ucpané sítko mělo zásadní vliv.
Ještě k tomu žebříkovému radiátoru - ten hřeje celý, anebo taky jen nahoře ? Pokud hřeje celý, zkusil bych ho reg. kohoutem přivřít (třeba o polovinu), jestli nejde o hydraulickou nevyváženost systému.

Napadá myšlenka, že při rekonstrukci při výměně těch radiátorů nechali druhou regulaci na plné pecky a teče to cestou nejmenšího odporu. Se vsadím, že ty nové radiátory hřejí co to dá. Přiškrtit druhou regulací ty radiátory, co hřejí naplno.

Každý radiátor má ještě jednu regulaci průtoku (takzvanou "druhou"), mimo klasický kohout. Buď je dole ve zpátečce pod víčkem imbus, nebo po sundání knoflíku pod ním. Slouží to na vyvážení průtoku systémem. Když by to nebylo, tak voda teče cestou nejmenšího odporu prvním radiátorem a jinam už ne. Proto se ten první přiškrtí, aby tam byl "průtokový odpor" a vody se také dostalo na další radiátory. Celý systém se musí vyvážit touto druhou regulací, každý nový radiátor nebo vyměněný tuto rovnováhu poruší.

Jsem topenář,když byla reklamace,že topí radiátory nahoře,a jinak vše v pořádku,byl vždycky zanesený filtr.Dále-lidi si nechají udělat čerpadlové topení,ale nepouští čerpadlo-což je tvůj případ.Takovému jsem byl ochoten dát na místě do tlamy pěstí.A měl rázem po problému,když se to čerpadlo pustilo!!!Taky jeden vůl,nalil do topení nemrznoucí směs a dolil vodou.Samozřejmě mu to netopilo,protože nečetl návod,jak se to míchá!Bylo to v Senticích u Vev.Bítýšky-ten čumněl když jsem mu propálil díru do potrubí a vypustil nemr směs do podlahy!Napustil vodu a topilo to jak blázen!Ta směs nechtěla ani vytect jak byla hustá.Takže si pusť to čerpadlo a nebádej,chytrolíne.

Když nám před léty zabudovali čerpadlo tak kvůli tomu kdyby jsme chtěli topit ve sklepě.Jinak prý není potřeba ho zapínat.Až po letošní rekonstukci nastal tento problém.V celém baráku radiátory hřejí nahoře a dole jsou jen vlahé a jeden radiátor nehřeje vůbec.Čerpadlo jsem měl puštěné několikrát a nepomohlo.Když celá léta vše fungovalo normálně tak proč né teď.Měl jsem v obou patrech bojlery v koupelně a teď jsem je nechal dát do sklepa,třeba to má také nějaký vliv.Kdybych byl chytrolín tak bych tady nežádal o radu či zkušenost...

Byl vždycky zanesený filtr-čistils ho?Umíš to vůbec?Neměls to čerpadlo venku?Dals ho správně,po směru šipky?Máš dost silný kotel?Jsi si jistý že se to čerpadlo točí?Kde bydlíš?Pokud né v Aši,pomoh bych ti fyzicky.Máš Skype?

PROMIŇ-ALE CO TĚ OPRAVŇUJE K TAKOVÝM KYDůM??????
Nejsem stavař ... jsem Ferda Mravenec - práce všeho druhu--Ty nejsi ani normální-Jsi DEBIL.Ach jo, další co si tu honí ego a ventiluje svý výlevy ... pan profi topenář ...To může napsat jen HOVADO!
veckoo@centrum.cz!

Hele, vecko2 profi topenáři, píšeš, že jsi vypustil vodu z topení na podlahu.
To už jsi asi bez práce. Když je zákazník blb, tak to neznamená, že profík se zachová jako tuplovaný.
Protože profík se umí chovat. Jeho pověst mu přináší kšefty a tohle se rozkřikne.

Hele čumile,toto jsem řešil už před převratem,tak neměj péči,ten zákazník nás jako firmu chtěl dát k soudu,že netopí topení,vypustil jsem mu nemr.směs do kanálku s potrubím a jen proto,abych měl pro něj v afektu nějaký argument.Jak jsem to napustil a topilo to,omluvil se mi i vedoucímu který byl semnou a byl pokoj.

Proboha!Nevíš o čem mluvíš!A přitom ses mi zdál rozumný?Je to jen voda?!!Člověče,víš to že se dělají díry do plynového potrubí a nic nevybuchne?!Že se na potrubí s plynem navaří mufna a potom propálí díra,mokrým hadrem se to schladí a potom přídělá kohout?
Jestli jsi se ale proboural řezákem do trubky s vodou, tak tě budu vozit na Václaváku celej den trakařem--PROČ???CO meleš za blbosti????To snad není pravda.CHlapče,živím se montáží topení a plynu 35let!!Radši toho nech.

Nahodil jsem ti udičku, chytil ses. Nejde o výbuch, ale stojí proti tobě fyzikální zákony. Díru neuděláš ani do vlhké trubky. Skupenské teplo i malého množství vody, tomu hází klacky pod nohy. Díra do trubky s vodou autogenem udělat nejde. Leda vrtačkou...

U plynu s tím plně souhlasím, nikdy mi to neřachlo a ani nemůže, protože není vevnitř vzduch. Je zbytečné to chladit hadrem, naopak, nekontrolovaně by se naplnil výkop plynem a budu pak rozhazovat rukama sto metrů daleko. V zemi se to u plynu dělá tak, že se nechá hořet (šlehá krásný plamen) a v klidu si vařím třeba šoupě. Jak vařím, plamenu ubývá, až zhasne...

Pánové, řeknu Vám, je to teda pěknej "Děs"! :-D
Tímto žádám Rce a adminy o posouzení exota a případné přijetí patřičných opatření.
Přeju si, aby si tato poradna zachovala úroveň jakou měla do chvíle, než sem vstoupil "Děs".
Děkuji.

edit:
Ke zvážením s dovolením dávám, zda založit kroužek grafomanů, abychom se dále vzdělávali a ve vizi budoucí lepší pětiletky vše ustáli.