Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará televize

Ahoj potřeboval bych dotaz na zkušené elektrikáře.Máme doma krásný kousek staré televize a chtěl bych z ní všechno vyndat a nechtěl bych nějak poškodit vnějšek.Prostě potřebuju vědět jak správně vykuchat televizi , protože jsem slyšel že z nesprávně vyřazené televize unikají nějaké škodlivé látky.Nejlepší by byla i nějaká názorná fotografie.Můžete odpovídat na lkuba@seznam.cz Díky všem i těm který nebudou souhlasit s tímto tématem....

Co je to za typ televize? Obvykle jde povolit pár šroubů a vytáhnout celé šasí z budky. Nic škodlivého v televizi není a tudíž nemůže utéci, ale poškození obrazovky i nepatrným vrypem či malým ťuknutím, může urazit klepeta ba i zabít. Imploze obrazovky je jak výbuch hadgranátu.

Už si vzpomínám, když jsem byl malej no kolem těch 7-10 let taky jsme s našim kindergangem takhle rozflákali jednu telku, dali jsme ji na zem obrátili obrazovkou nahoru a vylezli na betonovou stříšku pro popelnice, která byla před panelákem, vzal jsem šutr mrsknul to tam (tenkrát jsme ještě nevěděli vo nějaký implozi) no mrda jako kráva teď jste nás měli vidět jak jsme na smrt vyděšený seskákali z tý 2,5 metrový vejšky a zdrhali snad až do afriky, lidi vylejzali z oken no šílený. Sme byli pěkný parchanti:-D

trosku modernejsi obrazovky maji na patici - jak vedou draty pryc takovej sklenenej caplik, kterej staci rozmacnout klestema a obrazovka se zavzdusni, coz je oficialni postup. Ale fakt lepsi odnest do sbernyho dvora vcelku, navic luminofor (to co sviti na stinitku) je jedovatej. A bacha, obrazovka je vcelku velkej kondenzator, takze anoda(tlustej drat s gumovou cepickou, obvykle nahore) muze kopnout jeste pomerne dlouho po poslednim vypnouti(i mesic) Neni to sice primo zivotu nebezpecny, ale boli to a muze to bejt pruser, kdyz ji vezmes do teplejch, diru po anode si vopres do bricha, vono te to kopne a ty se leknes a upustis ji.