Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará televize

Ahoj potřeboval bych dotaz na zkušené elektrikáře.Máme doma krásný kousek staré televize a chtěl bych z ní všechno vyndat a nechtěl bych nějak poškodit vnějšek.Prostě potřebuju vědět jak správně vykuchat televizi , protože jsem slyšel že z nesprávně vyřazené televize unikají nějaké škodlivé látky.Nejlepší by byla i nějaká názorná fotografie.Můžete odpovídat na lkuba@seznam.cz Díky všem i těm který nebudou souhlasit s tímto tématem....

Co je to za typ televize? Obvykle jde povolit pár šroubů a vytáhnout celé šasí z budky. Nic škodlivého v televizi není a tudíž nemůže utéci, ale poškození obrazovky i nepatrným vrypem či malým ťuknutím, může urazit klepeta ba i zabít. Imploze obrazovky je jak výbuch hadgranátu.