Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dnes už nemáte na výběr. Podle platné legislativy vám septik u novostavby nikdo nepovolí (kokneckonc…
Dan01 10.11.2008 22:09
Dan01
Buzerace, buzerace buzerace. Jsem zvědav, jak babičky a dědové, bydlící sami na venkově, kteří měli… nový
Rce 25.03.2009 23:37
Rce
Alternativa k povinné ČOV je(Dan01) a jmenuje se "pevná jímka" k vyvážení. Před 5ti lety jsem tímto… nový
Noe 26.03.2009 13:47
Noe
[][]Martine,k pevné jímce jsme vybudovali kořenovou čističku přebytečné tak zvané šedé vody.Pokud je… poslední
Jabraka 05.04.2009 23:57
Jabraka

Dnes už nemáte na výběr. Podle platné legislativy vám septik u novostavby nikdo nepovolí (kokneckonců korupce ale stále kvete). připadá v úvahu jen čistička a to řádně provozovaná - připravuje se novela vodního zákona, kdy provozovatel ČOV bude muset fukčnost ČOV za určité období prokázat odevzdaným vzorkem odpadních vod. Pro ty, co mají "přepad septiku", případně čerpají splaškovou vodu kamsi - jsem zvědav, co budete dělat, až k vám příjde kontrolní prohlídka ve smyslu § 133 zákona č. 183/2006 Sb., v platném znění, zda je stavba užívána jen stanoveným způsobem, zejména pokud jde o způsob odvádění odpadních vod z vaší nemovitosti v souladu se zákonem a bude provedeno zahájení správního řízení dle téhož zákona. (provádí příslušný Stavební úřad - vodohospodářský úřad, na pokyn provozovatele kanalizace pro veřejnou potřebu nebo inspektorátu životního prostředí.) Provedou výpočet objemu produkovaných vod na základě ekvivalentního obyvatele a vy budete muset písemně doložit, jak jste naložili s odpadními vodami ve smyslu vodního zákona. To se týká i nakládání srážkovými vodami, pokud je vaše nemovitost v oblasti s řízeným režimem nakládání srážkovými vodami (generel odvodnění určité oblasti). Myslím, že nemusím psát jak to všechno končí. To, co ušetříte se vám může pořádně vymstít. Jsme v Evropské unii, ta zpřísňuje limity znečistění životního prostředí a tak se po tom jde (a krutě). A pokuty a náklady na sanace jsou takové, že povolí během několika týdnů každý.

Buzerace, buzerace buzerace. Jsem zvědav, jak babičky a dědové, bydlící sami na venkově, kteří měli jen kadibudku nad hnojem tohle všechno zaplatí ze svého mrňavého důchodu za celoživotní dřinu v JZD. To se jim to navrhujou zákony v Bruselu s jejich platy.

Alternativa k povinné ČOV je(Dan01) a jmenuje se "pevná jímka" k vyvážení. Před 5ti lety jsem tímto peripetiem prošel.
Projekt = ČOV + vsakovací drenáž (pozemek 1800m2 - obec nemá žádnou kanalizaci).
Přišel zelený mužíček a za 10kKč vydal papír, že nenene, bo soused má na zahradě studnu. Tak pouze vyvážecí jímka. Ke kolaudaci je třeba od stavitele prohlášení, že těsnost jímky byla zkoušena napuštěním vody a zjištění jejího neúbytku blablabla...
Taky 1. doklad o vyvezení na čističku falšuju pravidelně. (cca 15 km + 5m2 hovnocuc za 1400,-???)
Mám 3 nádrže po 4m3(jako septik - vyváží se jen ta první), v poslední je jen voda a má dirky (štěrkové podloží).
V baráku mám hlášeny 4ks fekálistů a počítá se 85L(???)/1ks/1den. Kdybych měl nádrž 12m3 vcelku - snadno spočítáš četnost vývozu.
Dnes lituju, že jsem neudělal dvojí odpady v baráku - voda a h.vna zvlášť!
Třeba tydle moje kecy někomu pomůžou...

[][]Martine,k pevné jímce jsme vybudovali kořenovou čističku přebytečné tak zvané šedé vody.Pokud je na parcele dost místa,lze vodu z vyhnívací jímky pouštět do prostorné a mělké nádrže,v níž vegetují rybniční rostliny a likvidují zbytky nerozložených organických i anorganických látek.V praxi se jedná o mělkou jámu,vyloženou folií a vyplněnou štěrkem.Ten slouží jako nosič kořenových systémů.po projítí touto kořenovou houštinou se voda sbírá do rybníčku,kde se dočišťuje provzdušněním a pak použije k zálivce trávníků nebo stromů v sadu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru