Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrzající postel

Ahoj všem,
chápu, že můj dotaz vyzní přinejmenším úsměvně, ale nemůžu si pomoc :-). S přítelkyní jsme se nastěhovali do bytu a kupovali komplet nový nábytek, včetně postele cca. rok a půl zpátky. Všechno v pohodě až cca. před 5-6 měsíci strašně začala vrzat má polovina postele .. Ne nemyslím při nějakém zuřivém nevázaném sexu, myslím při spaní, při každém otočení se .. Je to masivní postel s takovým tím samonosným systémem, přesto jsem si říkal, dobrý povolený šrouby tak jsem všechno utáh, ale žádná změna. Zkoušel jsem s postelí kývat na všechny strany a nic .. prostě to dělá přední pelest za mojí hlavou při každém pohybu, šroubama to není a přitom nedochází k žádnému pohybu rámu, to jsem zkoušel .. nemáte někdo představu, nebo zkušenost ? :-)

moc díky, protože mě to pravidelně budí a často celou noc moc nespím, čím víc to vrže, tím víc se v posteli převracím a tím víc to vrže :-)

moc díky za jakékoliv rady Plac

loading...

Pokud by to byly ty lamely, možná by mohlo pomoci místo, kde dochází ke tření a tím i k vrzání ošetřit mastkem nebo parafinem a nebál bych se i trochy mýdla jemně strouhaného.
Šly by ty rošty přehodit? Buď mezi sebou nebo o 180°

prostě to dělá přední pelest za mojí hlavou

To je pěkná rezonanční deska.

No, jestli je to ze skutečného dřeva (ne z dřevotřísky - i když ta taky dovede vrzat při průhybu), tak může vrzat samotné prkno. Jestli se udělá ruplina podél letokruhu, pak vrže prkno a nepomůže nic, leda napustit nějakou pryskyřicí nebo šelakem.

Já pořád nechápu, z jakýho materiálu je postel?

To je teprve správný terno, když sousedi slyší celou noc vrzat postel.
To aby jeden záviděl ... :))

Můžu potvrdit, starší dětská válenda z dřevotřísky (na dnešní poměry kvalitně udělaná) se začala postupem času rozvrzávat "v čele i v nohách". Pomohlo stažení vruty a předtím podmáznutí ploch i děr akrylátovým tmelem.

No řešil jsem něco podobného a po asi půl roce, kdy jsem si kvůli neustálemů vrzání ani nevrznul... :-(
Jsem přišel na to že:
1) vržou rošty v kontaktu s rámem /vyřeší se to tak že se místa kontaktů podlepí těsněním do oken/ jak už tu bylo uvedeno.
2) vržou spoje které nejsou natvrdo (slepené) ale čela a boky jsou spojeny kovovými spojkami. Stačilo přidat několik latí (příčně i podélně) a tím se zvýšila prostorová soudržnost konstrukce. Potom se už ty kovové spoje něměly proč pohnout.

PS: byl to pěkný šunt z As*o. Už si tam nic nekoupím.

Naprosto běžně, ale ne molitanové (snad už se nevyrábí, zaplať Bohu]:( - to byl mor), nýbrž z jakéhosi pěnového polypropylenu, či co… Jinak - já měl postel z buku, rošty smrkové, spoje z jakýchsi kovových závěsů, a protože úhly držely v podstatě jen rošty, tak to vrzalo takřka neustále, takže jsem podlepoval metodou pokus a omyl postupně všechny styčné plochy… Ale nakonec se zadařilo…
K.