Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Máte někdo zkušenosti se sekerami Fiskars?

Chci si pořídit nějakou kvalitní štípací a universální sekeru. Váhám mezi sekerami Fiskars 1500 pro nebo 2400(štípací) a mezi typy 1000 nebo 1250 (universální, na odvětvování apod). Máte někdo vlastní zkušenosti? Co jsem našel diskuse na webu, tak většina uživatelů tyto sekery chválí, avšak našel jsem i nějakou kritiku.

http://www.fiskars-sekery.cz/cz/katalog/sekery-stip aci/
http://www.fiskars-sekery.cz/cz/katalog/sekery-univ erzalni-odvetvovaci/

Viz http://kutilska.poradna.net/question/view/1947-stip acka-na-drevo

Mám 2400, zatím jsem štípal menší ořech (30) a větší buky (80), a v pohodě. V podstatě stačí jen zdvihnout, váha sekery se postará o zbytek...

Dělal jsem už i s menším fiskarsem, i s mačetou, a cokoli od nich je dobrá volba.

Spíš záleží jaké dřevo budeš štípat. Čím větší dřevo, tím větší (těžší) sekera.

Já to vybíral tak, že s velkou naštípu cokoli, s tou 2400 i třísky, ale s malou nenaštípeš velký špalky :-)

No, nevím, nic není nemožné.... Ale já mám s nářadím Fiskars jen samé dobré zkušenosti. Sem tam sice koupím nějaký ten náhradní díl - na eshopu www.kutil.eu mají celkem dobrý výběr - ale to jsou jen drobnosti - pružina do nůžek apod. Co mám sekery, rýče, hrábě, apod. tak drží, i když jim dávám občas pěkně zabrat :-)

Mam sekeru fiskars, presne neviem uz aka hmotnost, ale je to o rad lahsia ako najtazsia na stiepanie. Tato je aj na stiepanie maleho, ale hlavne na odvetvovanie. Je to velmi kvalitna sekera, s perfektnou geometriou ostria a klinu. Rucka sa nikdy neuvolni. Avsak, cena je pomerne vysoka.
Ide o to, ze kazda sekera, ked sa spravne nabrusi, dokaze velmi ulahcit pracu, hlavne pri odvetvovani. Fiskars ma tu vyhodu,ze je nabrusena od vyrobi, na rozdiel od beznych sekier zo zeleziarstva, tie su tupe jak malo co a nikdy by som s takou sekerou nic ani nerobil.
Vzdy ked si kupim sekeru, dokonale ju nabrusim, zmenim trocha uhol ostria a hlavne ta ostrost musi byt vynikajuca. Mam sekery, ktore su ostrejsie ako novy fiskars a s nimi sa uz veru robi perfektne. Teda, bavime sa o odvetvovani, pri stiepani to rolu hra, ale nie tak vyraznu. Cize, v skratke si myslim, ze fiskarsy su sice perfektne sekery, ale za tu cenu je niekedy lepsie pouvazovat nad klasikou, ktora sa normalne nabrusi a spravi sa kvalitne porisko. To sa tyka odvetvovacich.
Fiskarsi su super hlavne na stiepanie, tam sa ukaze prepracovana geometria klinu aj pri nizsich hmotnostiach. Cize aj s pomerne mensou sekerou, je mozne nastiepat vacsie kusy. Cize osobne si myslim, ze na stiepanie Fiskars urcite ano, na odvetvovanie skor nie.

Děkuji, já bych ji stejně brala odsud http://www.penta.cz/cz/zahradni-naradi/15724791-se kera-fiskars-x17-stipaci-122460?q=fiskars&inTrees% 5B0%5D=29045&page=11 - díky možnosti osobního vyzvednutí. Nicméně mě zajímalo, zda bude 17 stačit, nebo vzít raději X25 - http://www.penta.cz/cz/zahradni-naradi/15724792-se kera-fiskars-x25-stipaci?q=fiskars&inTrees%5B0%5D= 29045&page=11...nebo jestli je tahle sekerka už zbytečně veliká.
Taťka je zvyklý na klasickou - tedy těžkou a použít lehčí bude, jak ho znám, problém. Žije s pocitem, že člověk musí v životě dřít, jinak to nemá cenu.

môj 62ročný otec zlomil sekeru FISKARS je možnosť reklamácie aj v prípade že od kúpy nemá doklad kedže ju dostal na 60ku ako darček od kolegov? no a neviem či má náš dedko takú mega silu ked zlomí FISKARS sekeru alebo tá kvalitná značka má tiež svoje muchy?