Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaké zdravotní matrace?

Zdravím všechny.
Potřebuji poradit. Máme novou postel, lamelovou, ale zatím bez matrací. Potřebuji sehnat zdravotní matrace, které jsou pohodlné, protože nemám v pořádku páteř (jsem v invalidním důchodu) postel má pevné lamely. Kvůli dispozicím postele potřebujeme asi 20 cm výšku matrací.
Kdo z Vás má zkušenosti a znalosti, aby mi mohl poradit, kde a podle čeho vybírat?

vložil jsem z došlé pošty (Kráťa)

Zdravotní matraci vybrat jen po konzultaci s lékařem, nejlépe tím, za kterým nejspíše pravidelně docházíte.

Matrace bude jiná pro člověka, co má 50 kg a jiná pro 80 kg. Zároveň každá potíž s páteří vyžaduje jinou matraci - někdy je lepší tvrdší, někdy naopak velmi měkká, někdy jsou nejlepší pružiny, jindy naopak molitan. Případně i další materiály, jejichž tvarová paměť je ovlivňována tlakem a teplotou.

Musí být zkrátka na míru - cokoliv jiného by mohlo víc ublížit než pomoct.

Dobrý den.Vzhledem k tomu, že rodiče jsou už starší pořídili jsme jim zdravotní matrace od fa Machala...jsou s nimivelmi spokojení.My jsme si je taky pořídili a jsou opravdu skvělé...Trpěla jsem na bolesti v oblasti krčí páteře a díky těmto matracím si už nemůžu stěžovat.Jen pro orientaci stála jedna matrace něco kolem 12 000.

Máme od nich také matrace. Rozměr 200 x 82 x 10 stál 1.250Kč. Supr. Nikde nepišou, že by byli zdravotní, nechválej je, jen konstatujou z čeho jsou. Po koupi jsem se šel podívat u nás do obchodu, jestli jsme nedostali nejakej šunt a v krámě u nás na náměstí je měli z té samé pěny, potah možná horší než který jsme dostali na matracích, všude plno nápisů jako že jsou zdravotní, antialergické, počítač s čidlama na matraci, no prostě že jejich matrace spěj za Vás a měli je za skoro čtyřnásobnou cenu. Plně jsme spokojeni. Jo, mimo jiné mě přestali bolet záda.

Po koupi jsem se šel podívat u nás do obchodu, jestli jsme nedostali nejakej šunt a v krámě u nás na náměstí je měli z té samé pěny, potah možná horší než který jsme dostali na matracích, všude plno nápisů jako že jsou zdravotní, antialergické, počítač s čidlama na matraci, no prostě že jejich matrace spěj za Vás a měli je za skoro čtyřnásobnou cenu.

... počítač s čidlama na matraci pro identifikaci pohybu kolonií roztočů a sčítání jejich počtu, v rámci vzájemné symbiózy a spokojeného žití do dalších let ...
:-)

počítač s čidlama na matraci

::):-?
Ježíšmarjá!! Ještě si nechat počítat, kolikrát se člověk ehm..., ehm,... nadzved' za jedno číslo, za celej den, tejden, měsíc, rok... Ještě s několika paměťma a pak se dozví, že soused nebo komeník byli daleko výkonněší! To nám ještě chybělo!

Jenže my jsme od nich kupovali PĚNOVÉ matrace rozměr 200 x 82 x 10. Ješte jsem zapoměl napsat, že jsem je objednal v uterý a za čtyři dny v sobotu už u nás zvonili a měl jsem je doma. V tom krámě na náměstí mě řekli, že ten atipickej rozměr ( opravdu dodali šíři 82cm, měřeno bez potahu ) dodaj za měsíc a že budou ještě o třicet procent draší.

Matrace od nich jsou pořád ve výborném stavu, koupeny 10.2008. Potah i po mnonásobném praní beze změn. Koupili jsme ještě další a doporučil jsem je celé rodině a všichni jsou spokojeni jak s kvalitou tak s rychlostí dodání. Tchán si je dokonce objednal v pátek ráno a večer, no večer, přijeli před dvaadvacátou hodinou, je měl doma. Oni totiž rozváží jen o víkendu, píší, že proto, že většina zákazníků je doma. To je supr, nemusí si člověk brát volno z práce, nebo dovolenou.

Jenže my jsme od nich kupovali PĚNOVÉ matrace rozměr 200 x 82 x 10. Ješte jsem zapoměl napsat, že jsem je objednal v uterý a za čtyři dny v sobotu už u nás zvonili a měl jsem je doma. V tom krámě na náměstí mě řekli, že ten atipickej rozměr ( opravdu dodali šíři 82cm, měřeno bez potahu ) dodaj za měsíc a že budou ještě o třicet procent draší.

Máme od nich také matrace. Rozměr 200 x 82 x 10 stál 1.250Kč. Supr. Nikde nepišou, že by byli zdravotní, nechválej je, jen konstatujou z čeho jsou. Po koupi jsem se šel podívat u nás do obchodu, jestli jsme nedostali nejakej šunt a v krámě u nás na náměstí je měli z té samé pěny, potah možná horší než který jsme dostali na matracích, všude plno nápisů jako že jsou zdravotní, antialergické, počítač s čidlama na matraci, no prostě že jejich matrace spěj za Vás a měli je za skoro čtyřnásobnou cenu. Plně jsme spokojeni. Jo, mimo jiné mě přestali bolet záda.

Omlouvám se za zpoždění. Máme matrace z matrace_1.htm, pružinové s rámem. Je možné zvolit jejich tvrdost. Po dvou letech používání stále jako nové.

Rodice maji zdravotni matrace Sara (kazdy svou na vahu) a nejlip se jim spalo, kdyz predelavali byt a spali u me. Koupil jsem si matrace normalne v Ikey. Myslim nejaky molitanovy. ;-)

Jinak se ale pridavam k hned prvni odpovedi, konzultovat s lekarem, ten bude vedet lip nez prodejce konkretni firmy, zda potrebujete spis mekkou nebo tvrdou. :-D

a nejlip se jim spalo, kdyz predelavali byt a spali u me

Protože měli změnu. My ty Sáry máme taky. Asi osm let. Nespí se na tom špatně, ale spíš je to proto, že jsme nechávali dělat větší, 100x200, ne klasicky 90x200 - velká postel, spousta místa.. 8-)
Fakt je, že uvažujeme o změně matrací, ale akutní to není.

Matrace jsme potřebovali na pevný látkový podklad nějaké vyšší, aby se nám z postele dobře vstávalo. Nakonec jsme si vybrali Gelové matrace Klimagel 26 cm vysoké. Kopíruji sem:

Geltech je nově vyvinutý materiál s využitím ve výrobě matrací. Má řadu nových vlastností, které mají pozitivní vliv na náš spánek. Do těchto vlastností můžeme zahrnout udržování teploty, schopnost "obtékání" těla (to znamená, že se vytvaruje přesně podle jednotlivých částí těla a udržuje je odlehčené) a mechanickou nezničitelnost. Luxusní sedmizónová matrace KLIMAGEL se vyrábí ze studené pěny v kombinaci s gelovými segmenty v oblasti ramen a beder. Jedná se o naprostou novinku na trhu matrací. Rozložení gelových výplní přesně kopíruje křivky těla a díky unikátní vlastnosti materiálu geltech rozkládá tlak a působí vyrovnávajícím účinkem, který má vliv především na uvolnění svalového napětí.
Jádro matrace je ze studené pěny, tato pěna má otevřenou buněčnou strukturou. Tyto buňky jsou schopné odvádět přebytečné teplo, proto se na matraci uživatel nadměrně nepotí. Pěnu tvoří větší buňky se silnější stěnou, což má vliv především na mechanické vlastnosti pěny. Studená pěna vyniká svou výbornou bodovou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností.
Matrace je jednostranná a je konstruována tak, aby byla vhodná pro široké spektrum uživatelů (spáčů).

http://www.matrace-eurobonus.cz/scripts/podrobnosti .php?IDZ=779

Nojo, tak jsem se nedávno v diskusi pochlubila, jaké matrace jsme vybrali, koupili a houby s octem. Jen jsem dne 8.10.2008 ráno zaplatila přes 23.000 Kč a dodnes spíme v provizoriu a jen samé sliby... Asi 10 x jsme tam volali, mailovali jsme, takže oni moc dobře vědí, že jsem nemocná, (vrátila jsme se z nemocnice a mám bolesti), a čekáme na to. Slibovali pokaždé, když jsme jim telefonovali, že už to přivezou... Naposledy měli přivézt tuto středu, už je pátek a zase nic a čeká mě tedy další víkend v provizoriu. Takže bacha na tuto slibovačskou firmu www.rothwell.cz!

Ach jo! Lidé jsou neponaučitelní ... :-(

Proč jste nezvolila možnost platby při převzetí zboží?
Naše společnost bohužel stále ještě oplývá vykuky, kteří zneužívají toho, že zákazníci platí předem. Tohle je klamání zákazníka a snad i podvod.
Takhle se vydělává na zúročení cizích peněz ...
Nehledě na to, když by přepravní firma dovezla zboží poškozené ...

Nejlepší bude odstoupit od kupní smlouvy a do odstoupení napsat zdůvodnění a aby neprodleně peníze převedli bezhotovostně na váš účet.

máme poměrně čerstvě matrace v ceně cca 6000 za jednu, prý pružinové polštářkové, nevím to zařizovala moje paní. Fakt ale je, že na rozdíl od našeho starého letiště spím od ulehnutí do budíku! Jsou prostě snové. Sundavací potah kvůli praní, a to poleženíčko! Nikde to netlačí, nikde se nepropadáš, prostě "na obláčku" !

odborné zkušenosti nemám, ale 5 let jsem spala na matraci z Ikey a v pohodě. Už ale nevím jaká to byla. Teď jsme se stěhovali a rodiče koupili všem matrace z www.dormeo.cz Mám matraci Comfort a ta by měla být pro lidi s bolavými zády. Já jsem spokojená. Jinak jsem slyšela chválu i na latexové matrace.