Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Luxfery"

Zdravíčko, mám dotaz, jak odstraním staré luxfery? Mám je mezi koupelnou a WC a rád bych je vyměnil za modernější. Nechce se mi je ale odsekávat majzlíkem aby nebyly střepy všude. Napadlo mě je odříznout jednu po druhé flexou, že bych vyřezal maltu mezi nimi. Jaké máte rady vy???

Pro sichr možno hodit přes luxfery kus hadru/juty a mlátit to citlivě gumovou palicí přes něj a snažit se vyndat je celé/nerozbité. Určitě střeby lítat nebudou. Nebrousit, neřezat! ---> Minimum prachu a dalšího nepořádku.

P. S.: Mě by bylo líto ty luxfery vymlátit. Sklo je perfektní materiál a pokud to dobře funkčně plní svoji funkci, pro kterou tam byly dány a vpouští světlo, přijde mi škoda je vymlátit.
Jestli je to okoukané, tak by třeba pomohlo vkusně vymalovat. Přes luxfery dát hezkou záclonu.

Ještě že já (s protiváhou) zmanipulovaně nepodléhám módním trendům, protože abych "musel" stále dokola zlepšovat ... bych si připadal, jak zmanipulovaná cirkusácká vopice :-D

Díky za rady, nějak se to pokusím udělat. Já je nechci vyhodit chci je ale nahradit novýli jelikož jsou některé popraskané. Samozřejmě že svou funkci plní skvěle díky okénku na WC mi jde dost světlka do koupelny právě přes luxfery ale chci je mít nové a ne popraskané a každou jinou.

Klidně to může být popraskané opotřebením - nešetrným zacházením s luxferami. I koště se dá o luxferu opřít tak, že ji rozbije.

Až budete luxfery znovu montovat, pak se přimlouvám za Quicktech systém

Na základě častých přání a požadavků našich zákazníků, jsme do nabídky zařadili Quicktech System, který umožňuje velmi snadným způsobem a svépomocí postavit luxferovou stěnu od 10 do 100 luxfer.

Popis:

K postavení stěny pomocí Quicktech systému potřebujete pouze montážní sadu, která obsahuje: Lepidlo v tubě, vymezovací plastové profily a návod.

Spojování tvárnic probíhá lepením jednotlivých kusů k vymezovacím profilům, které jsou kotveny ke stěně. Spárování hotové stěny je pak již stejné, jako např. u obkladů.

Výhody použití Quicktech systému:

1. Montáž tvárnic lze provést svépomocí.
2. Montážní systém se prodává jako sada, kterou si zakoupíte, odnesete a snadno smontujete.
3. Jedná se o suchý proces, při kterém se nepoužívá zdící malta.

TAK jsou všechny venku, snažil jsem se sekat pouze spáry ale byl tam hrozný tlak a luxfery začaly praskat. Přesto jsem je po větších či menších kusechy vyndal.

Otázka je jak namontovat nové. Ten postup Quicktech systém se mi zdá dobrý, ale myslím si, že je zbytečně drahý. Spíše jsem chtěl využít flexibilní lepidlo na obklady, ale opravdu nemám žádnou zkušenost s lepením luxfer. Tyto byly lepeny zřejmě maltou a byla tam armatura z drátů. Drželo to neuvěřitelně. Jen pro doplnění to okno je o rozměru 25 luxfer takže to není žádná veliká plocha.

Odkud se sekalo? Tlak?
Ten vynález Quicktech systém se mi líbí, ale taky mi to přijde drahý. Zase bych věřil, že je to tutovka a člověk přijde k hotovýmu.

Co udělat samo-domo armaturu alá Quicktech systém a do té luxfery zasázet? Je nad tím oknem překlad? Nebo tam teď silou boží vůle drží a visí cihly ve vzduchu?
:?:

Strop je z dutejch dlouhejch cihel nevím jak se přesně jmenují. Tan tlak byl ve spodní řadě dokud jsem neodstranil první luxferu. Zřejmě proto to praskalo. Myslím si že jak to bylo staré tak se to celé časem hnulo. Rozhodně to není nosná příčka je to jen přepážka mezi záchodem a koupelnou a luxfery tvořili jen 1/3 z šířky stěny. Tak bych se nebál pádu.

Asi tedy použiji ten systém spojení nových luxfer opravdu je to jistota dobrého výsledku