Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Luxfery"

Zdravíčko, mám dotaz, jak odstraním staré luxfery? Mám je mezi koupelnou a WC a rád bych je vyměnil za modernější. Nechce se mi je ale odsekávat majzlíkem aby nebyly střepy všude. Napadlo mě je odříznout jednu po druhé flexou, že bych vyřezal maltu mezi nimi. Jaké máte rady vy???

TAK jsou všechny venku, snažil jsem se sekat pouze spáry ale byl tam hrozný tlak a luxfery začaly praskat. Přesto jsem je po větších či menších kusechy vyndal.

Otázka je jak namontovat nové. Ten postup Quicktech systém se mi zdá dobrý, ale myslím si, že je zbytečně drahý. Spíše jsem chtěl využít flexibilní lepidlo na obklady, ale opravdu nemám žádnou zkušenost s lepením luxfer. Tyto byly lepeny zřejmě maltou a byla tam armatura z drátů. Drželo to neuvěřitelně. Jen pro doplnění to okno je o rozměru 25 luxfer takže to není žádná veliká plocha.

Strop je z dutejch dlouhejch cihel nevím jak se přesně jmenují. Tan tlak byl ve spodní řadě dokud jsem neodstranil první luxferu. Zřejmě proto to praskalo. Myslím si že jak to bylo staré tak se to celé časem hnulo. Rozhodně to není nosná příčka je to jen přepážka mezi záchodem a koupelnou a luxfery tvořili jen 1/3 z šířky stěny. Tak bych se nebál pádu.

Asi tedy použiji ten systém spojení nových luxfer opravdu je to jistota dobrého výsledku