Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno lemování komína

nejsa schopen sehnat volného klempíře, budu nucen si udělat olemování komína sám. 3-[
Tedy: jak správně naohýbat plechy a poskládat okolo zděného komína v šikmé taškové střeše? Prosím nějaký nákres, obrázek kdyby tak byl.
Dnes už se asi neletuje tak jaký tmel? Kam s fólií pod taškami?
Dík.

Bez urážky, ale jestli si nechcete nadělat do gatí, tak na svépomoc v tomto případě raději hodně rychle zapomeňte a hledejte klempíře. Samosebou nečekejte že vám řemeslník půjde teď v sezoně ze dne na den. Musíte se smířit se skutečností, že momentálně jsou čekací lhůty i měsíc a půl. O to víc, když jde jen o jeden komín a ne o celou chalupu.

Kvůli plechu budete muset koupit celou tabuli, protože kousek vám nikdo neprodá. o není salám u řezníka. Bez základní výbavy a znalostí plech ani nenstřiháte (ač je to k nevíře, ale i obyčejné střihání plechu vyžaduje trochu kumštu), natož naohýbáte a to už vůbec nemluvím o samotné montáži kolem komína. Veřte žeklempířina se ani dnes bez letování neobejde. Kdybych nedej bože nachytal klempíře, že místo letování a vůbec patlá silikon, má okamžiě padáka. Bez pardónu. A na závěr je opět třeba trochu znalostí z pokrývačiny, aby byly lemovky správně podvlečené pod krytinu a samotná krytina správně doložená.

Na konec přeci jen něco pozitivnějšího. Pokud opravdu nechcete čekat na klempíře, přehodnoťte svépomoc a popřemýšlejte třeba o použití systémového lemování Wakaflex od BRAMACu, Top Flex od KM Beta apod...

toto je neinteligentní zastaralej názor. Myslím s tím silikonem. V dnešní době barvených plechů to jinak nejde.

V současné době sHpy00n je otázka je li je lepší silikon, nebo gumičky. Nejen ve stavebnictví.

I v klempířině jdeme kupředu a už se nestaví domy z kameme.:-)

Á zase intennetvý kecal tzv.stavitel :-)
Klempíři vědí. No právě že oni jo. sHpy00n si představte, že já 20 let tzv. dělám střechy a domy na klíč.
A teď jsem se od Vás dozvěděl bohužel, že to takovou dobu dělám špatně. No ně je ze mě úplně špatně a vůbec nevím co mám na to říct.
Jsme ale inteligentní firma a Vy mě určo poradíte, jak máme zlepšit klempířskou práci.
Tak mi řekněte prosím????
80% střech, co dělám je z FeZn lak, 10% je z Al. Jak mám klempíře naučit toto letovat?
Moc Vám děkuji, Určitě se budu Vaší radou řídit a klempířům to doporučovat. Sakra ty už to vlastně vědí :-)

Nechci být ironicky sHpy00n, ale znovu říkám: Každé odvětví se určitým stylem a směrem vyvíjí a nerespektovat ho je tmářství. A Basta:-)

A Vy si představte že já vykonávám stavařinu 38 let a klempíře který vezme do ruky silikon chytnu za prdel a vyhodím ze stavby i kdyby dělal střechy stejně dlouho jako já stavařinu. Protože pokud ještě dnes nějaký klempíř používá silikon tak zaspal veškerý vývoj. To je pak zaostalost.

Ne, jen mi trochu vyznělo že klempíř, který vezme do ruky silikon a nebo neletuje je tzv. prasák. Musel jsem se ozvat. Pardon. Normální člověk třeba jak já :-) takové hloupé řeči slyší třeba v televizi v radiu a nebo tady.
No a potom příjde zákazník?? a co třeba Vy mu říkáte?

Já jsem jenom chtěl říct, že to bez silikonu a gumiček opravdu nejde.