Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor - pro vyfukování prachu z PC

Čau
používáme v práci na čištění počítače takové 0,4l plechovky se stlačeným vzduchem a vzduch je hned fuč a jsou docela drahé (150kč). Potřeboval bych to nějak nahradit kompresorem a nejlůépe aby to lépe vyfukovalo-silnější proud vzduchu než to brčko v plechovce.

Nejdřív jsem hledal kompresor na airřsoft ale tam sem si nebyl jistý tím průtokem vzduchu.

Pochopil jsem že nejlepší by byl se vzdušníkem, jsou nějaké spirálové hadice na vedení vzduchu a je i vyfukovacví pistole k tomu určená. Potřeboval bych poradit nějaký kompresor a co k němu aby to bylo hotové.

Požadavek na cenu je max 3500kč.Je to tak na 10použití denně:-)A aby pokud možno moc nehučel.

Pro tenhle účel mám obyč. kompresor za cca 2000 z nějakého bau...
Má nádobu cca 25 litrů, takže když se natlakuje tak chvilku vydrží. Nevýhoda je že je dost těžký, převáží se na kolečkách a dělá kravál. Zkoušel jsem i kompresor kufříkový. Kravál dělá stejný, výhoda je snadná přenosnost a nevýhoda miniaturní nádobka. Když začneš foukat tak okamžitě spíná. Se svým kompresorem jsem spokojen, jenom se s ním špatně objíždějí zákazníci. Stejně to ale řeším tak že někde na dvoře si udělám pracoviště a tam počítače donáším, protože by se v kanceláři z toho svinstva udusili. Hlavně si vyber nějaký model už s příslušenstvím, já omylem koupil bez a hadice, pistole, hodiny atd jsem musel draze dokupovat. Sada stojí litr.

Nejtišší je kompresor ledničkový ,nebo mrazákový k němu tlakovou nádobu a je hotovo.Jenže zádrhel,píšete,že jste v práci a to je průšvih,kompresory včetně tlakových nádobb totiž z hlediska bezpečnosti spadají povinným revizím,které jsou drahé.Spadají tam i kompresory koupené s tlakovou zkouškou,takže buď potajmu a risknout to,nebo nic.

No já nejdřív taky přemýšlel o tom že to svaříme, kompresor se zběrnýho dvora, o jedníé zapomenuté tlakové nádobě vím jen se musí odmontovat...jenže pak jsem zjistil že budu potřebovat nějaké ventily aby to přes kompresor nebublalo zpátky, tlakový spínač a další srandičky tak určitě bude lepší to koupit hotový.

My budeme potají jak myšky níc se revizovat nebude nebo to zrevizují ař půjdou po hasičácích.

Nezaznamenal jsem že by to nějak stříkalo olej. Zkoušel jsem to i na čistý list papíru a nic.
Vzdušník to má asi 24 litrů (je na tom napsáno 24 l tank :-)), nafouká se na 8 atmosfér, 10 sekund trvá při foukání ofukovací pistolí než se dostane na 6 atmosfér a zapne. Úplné vyprázdnění vzdušníku trvá 1 minutu a 20 sekund. Takže minimálně minutu je to použitelné na vyfukování. Teď jsem to byl stopovat.