Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vrzání dveří - jak odstranit

Sousedi si stěžovali, když chodím na WC přes noc, když třeba přijdu z hospody,
ještě si cucnu a pak vržu dveřmi do rána, že je to dost ruší.
Napřed jsem zkoušel obyčejný stolní olej, kterým jsem namazal panty.
Za 2-3 měsíce začaly dveře vrzat zase, olej asi stekl.
Kámoš mi poradil obyčejné stolní máslo, moc jsem mu nevěřil,
že se jako "ošoupe" rychleji než olej a navíc určitě časem zasmrádne.
Naprostý opak byl pravdou, vysadil jsem dveře, použil máslo a rok a půl
jsou dveře totálně tiché, o nějakém smrádku nemůže být řeč.
Možná už tu byl dred na stejné téma, když tak sorry.

Buď rád, že vržeš... Já už si nevrznul ani nepamatuju :-/...

Nech otevřený dveře a máš to. Aspoň po pivu nebudeš mít problémy se trefit zaparkovat. Viděl jsem v putyce borce, ten než našel na který straně je klika a vzpomněl si jak se mačká, tak už dál nemusel chodit a otráveně se vrátil na místo ke stolu :-D.

Vržou okraje pantů, do hladka vyblejskané. Když se olej z těchto míst vytlačí (což je velmi záhy), vrzání se opětuje. Vem pilník a trošku vojeď ty dosedací plochy. Ne moc, aby to mělo na čem držet. :-)! Taky pomáhá navléknout na pant malý kroužek nebo podložku.

//Edit: Taky někdy vrže, že se panty dveří šoupou po zárubni, někdo pant moc přihnul. Vysaď dveře a zkoumej, kde je pant nebo něco kolem vyblejskané a dolaď to pilníkem.

//Edit2: Jseš si jistej, že je ruší to vrzání? Neruší je mlácení postavy o zdi, ječení děvčat a hlasitě puštěná náladová hudba či inspirativní video?

Když mažu, mažu zásadně grafitovou vazelínou. Pokaždé je to na několik let. Brašulák nedávno maloval u jedné letité paní. Bralo se to zgruntu, takže se natíraly i zárubně a dveře. Když vysazoval dveřní křídla, z každého pantu vypadla malinká ložisková kulička. Paní říkala, že ty dveře jsou tam od války, nikdo je nikdy nemazal a v životě nevrzly. Kuličky se pochopitelně při nasazení dveří vrátily na původní místo.

K tomu bych asi měl co říct, neb hrou na housle se živím. Nikoli "dost houslistů", nýbrž všichni bez výjimky kalafunu používají. Jde o to, že koňské žíně, které jsou na smyčci, vypadají pod mikroskopem jako zubatá pilka a aby se zvýšilo tření, maže se to kalafunou. Navíc ty "zuby" jsou skloněné, takže při potahování smyčce novými žíněmi se tyto vezmou, rozdělí se na 2 poloviny, jedna polovina se dá obráceně, promíchají se a tím se ten smyčec potáhne (aby to hrálo oběma směry).
Ale k tématu: koupil jsem silikonovou vazelínu ve spreji a dveře už nevržou. Teď už doma vržu jen já - na housle, když se potřebuju něco naučit do práce...

K tomu bych asi měl co říct, neb hrou na housle se živím.

Promiňte, ale úplně se mi vybavilo ...
Vrána alias falešný houslofil a číšník ... :-D

Pařízek: Postavte se tady, já se schovám.
Vránová: Co je, ty nemáš klíče?
Pařízek: Paní Vránová, pojďte sem. Představte se jí.
Dalibor Vrána: Dobrý den, já jsem inženýr Králík.
Vránová: Co to děláš?
Dalibor Vrána: Jsem Králík.
Vránová: Jéžiš, to je hrozný. Takhle se ztřískat za bílýho dne, že se nestydíš!
(Dá Vránovy/Králíkovy facku.)
Dalibor Vrána: No dovolte!
Vránová: Děkuju vám, pane Pařízek, že jste ho přines.
Pařízek: Totiž, paní Vránová, to vůbec není váš muž.
Vránová: Já vím, je to Králík.
Pařízek: No!
Vránová: Z vás bude mít vaše paní taky radost.
synek: Tatínku!
Dalibor Vrána: To je hezký chlapeček. Jak se jmenuje?
Vránová: Podívejte se, já nemám na vaše klukoviny čas.