Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vrzání dveří - jak odstranit

Sousedi si stěžovali, když chodím na WC přes noc, když třeba přijdu z hospody,
ještě si cucnu a pak vržu dveřmi do rána, že je to dost ruší.
Napřed jsem zkoušel obyčejný stolní olej, kterým jsem namazal panty.
Za 2-3 měsíce začaly dveře vrzat zase, olej asi stekl.
Kámoš mi poradil obyčejné stolní máslo, moc jsem mu nevěřil,
že se jako "ošoupe" rychleji než olej a navíc určitě časem zasmrádne.
Naprostý opak byl pravdou, vysadil jsem dveře, použil máslo a rok a půl
jsou dveře totálně tiché, o nějakém smrádku nemůže být řeč.
Možná už tu byl dred na stejné téma, když tak sorry.

Když mažu, mažu zásadně grafitovou vazelínou. Pokaždé je to na několik let. Brašulák nedávno maloval u jedné letité paní. Bralo se to zgruntu, takže se natíraly i zárubně a dveře. Když vysazoval dveřní křídla, z každého pantu vypadla malinká ložisková kulička. Paní říkala, že ty dveře jsou tam od války, nikdo je nikdy nemazal a v životě nevrzly. Kuličky se pochopitelně při nasazení dveří vrátily na původní místo.

K tomu bych asi měl co říct, neb hrou na housle se živím. Nikoli "dost houslistů", nýbrž všichni bez výjimky kalafunu používají. Jde o to, že koňské žíně, které jsou na smyčci, vypadají pod mikroskopem jako zubatá pilka a aby se zvýšilo tření, maže se to kalafunou. Navíc ty "zuby" jsou skloněné, takže při potahování smyčce novými žíněmi se tyto vezmou, rozdělí se na 2 poloviny, jedna polovina se dá obráceně, promíchají se a tím se ten smyčec potáhne (aby to hrálo oběma směry).
Ale k tématu: koupil jsem silikonovou vazelínu ve spreji a dveře už nevržou. Teď už doma vržu jen já - na housle, když se potřebuju něco naučit do práce...

K tomu bych asi měl co říct, neb hrou na housle se živím.

Promiňte, ale úplně se mi vybavilo ...
Vrána alias falešný houslofil a číšník ... :-D

Pařízek: Postavte se tady, já se schovám.
Vránová: Co je, ty nemáš klíče?
Pařízek: Paní Vránová, pojďte sem. Představte se jí.
Dalibor Vrána: Dobrý den, já jsem inženýr Králík.
Vránová: Co to děláš?
Dalibor Vrána: Jsem Králík.
Vránová: Jéžiš, to je hrozný. Takhle se ztřískat za bílýho dne, že se nestydíš!
(Dá Vránovy/Králíkovy facku.)
Dalibor Vrána: No dovolte!
Vránová: Děkuju vám, pane Pařízek, že jste ho přines.
Pařízek: Totiž, paní Vránová, to vůbec není váš muž.
Vránová: Já vím, je to Králík.
Pařízek: No!
Vránová: Z vás bude mít vaše paní taky radost.
synek: Tatínku!
Dalibor Vrána: To je hezký chlapeček. Jak se jmenuje?
Vránová: Podívejte se, já nemám na vaše klukoviny čas.