


Spárování komína jakou směs na maltu
Dobrý den, kategorii komíny větráky nemáme.
Rád bych se dopídil nějakých fíglů při spárování komína. Předloni jsem cvičně zkusil použít na opravu cca 20 let starého komína flexibilní lepidlo na dlažbu a to jak na horní betonovou desku, která se začala vydrolovat(natáhl jsem na to cca 5mm vrstvu), tak i na vyspárování.
Práce s tím díky gumovitosti nic moc, za vzhled by mne zedník zabil, ale zatím to drží. Další komín čeká a tak bych potřeboval inspiraci.
Nevím, zda se dá to lepidlo přidat i do směsi ve které je vápno. Do betonu to jde, viz spy hypn a jeho neformální vyrovnávací hmota na podlahu. Přeci jenom vápno v maltě jde ke kouřovým zplodinám a následným kyselinám lépe než čistý beton.
Komín je ze šamotových cihel.
Díky za tipy.
Žáruvzdorné malty
Šamotová malta MSG je směs žáruvzdorného ostřiva a pojiva, určená pro spojování mechanicky méně namáhaných žáruvzdorných keramických materiálů, při pracovních teplotách 1000-1400°C. Rozdělává se s vodou, případně malým množstvím vodního skla, nejlépe den před použitím.
kom2.htm
Ježíšmarjá, copak staví vysokou pec?
Ono na tom globálním oteplování něco bude...

Na schiedel komím vložky jsem nelenil a sehnal jsem si original vysokopecní maltu. Je jasný, že někde na střeše je hic maximálně od sluníčka, ale jako je lepidlo na papír, na kachle tak když je možnost tak na šamot plácám lepidlo na šamot...
Jestli tam plácáš lepidlo sice na šamot, ale do vysoké pece, tak to zas tam hodné následování není. Každý materiál má pro správnou funkci jisté technologické zpracování. Vysokopecní lepidlo je třeba vytvrdit při teplotě nístěje - 11 000°C, jinak bude horší kvality jak jíl. Leda bys spáry pečlivě žhavil autogenem
.
Trosku vysoka teplota. Z Wikipedie:
Sluneční pec je schopna dosahovat maximálních teplot okolo 3 800°C, což představuje absolutní maximum v metalurgii.
To se z toho snad stavi male termonuklearni reaktory, ne?
No bóóóže, desetinná tečka o místo vpravo. Když dělám kalkulaci, tak si toho taky všimnou hned
.