
Můj boj (s červotočem) - Lignofix I-Profi
Koupil jsem si vyřezávaný kus jakéhosi pseudorenesančního sekretáře, jehož horní část chci použít jako polici na stěnu. Při nákupu jsem si všiml, že v nábytku jsou sem tam díry po červotoči, ale vypadaly zastarale. Nejvíce jich bylo v zadní desce (takový ten starožitný sololit).
Natřel jsem zmíněnou desku lihovým mořidlem a poté i šelakem. Při následně manipulaci však z těch děr začaly vypadávat piliny.
Jet s tím kusem do Roztok na ozařování se mi nechce, protože vím, že červotoč tak jako tak pobyt ve standardně vytápěném bytě nepřežije. Stejně bych ale chtěl nějaké opatření učinit a jediné, co mne zaujalo, byl Lignofix I-Profi.
Chtěl bych se proto zeptat, zda s ním máte někdo nějaké zkušenosti, zejména zda jeho přímá aplikace na tmavé lakované dřevo nezpůsobí nějaké negativní následky.
Přátelé, všem díky za účast a za rady, byť onu nejprogresivnější, tj. šlehnout červotoči dávku přímo do žíly, dírku po dírce, jsem nevyužil. K tomu odkazuji na mateřskou PC poradnu, kde se má lenost a nepředstavitelný odpor k jakémukoli typu fyzické práce stává téměř legendou.
Takže jsem polici několikrát posprayoval tím Lignofixem a pověsil na stěnu. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o suchý a teplý byt, kde se vlhkost vzduchu pohybuje kolem 30 %, dávám červotočovi rok, maximálně dva...
Berte to s nadhledem! Takhle víte že když jste v bejváku sám, že vlastně nejste sám ...

... a stresující noční ticho je příjemně rušeno chroustáním larev.
Dobrý den,stará známá věc je,že tyto potvůrky nesnáší určité zvuky a vibrace,staré mlýny a podobné budovy na ně netrpěly,neboť rachot a vibrace celých budov vlivem strojů se jim nelíbily.Možná by to ochráníl i nějaký vibrátorek pro nás neslyšytelný,frekvenci vibrací však nedokážu doporučit.
Nechci nabádat k výrobě jaderné elektrárny, ale stojí za to si přečíst tento článek ...
Je to asi hodně odvážný a riskantní nápad, začít přemýšlet o tom, že by se DODO zařízení postavilo svépomocí ze staré funkční mikrovlnky.

Vyvstává otázka - kde ozařovat a jak se chránit.
Aby se pak bevařila i studená voda v potrubí ...
http://programujte.com/index.php?akce=clanek&cl=200 7070502-emp-revisited
Jenže ze mne se postupem času stává samotář až autista; když včera za mnou do pracovny přišla manželka, měl jsem nutkání na ni aplikovat zbytek Lignofixu I-Profi...
...jestli jsi jí postříkal jen Lignofixem...![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Možná vzhledem ke květnané historii Paullusově byl Lignofix jediná možná alternativa...
Je faktem, že dneska už mi vytečou maximálně nervy...
Dlouho jsem se tak krásně napobavila
Poučné a zábavné v jednom. Díky díky, jdu taky do války s červotočem
Zdravím,
Kupoval jsem zde (odkaz), snad budete taky úspěšný...
s Lignofixem přímo zkušenost nemám, ale použil jsem v boji s nimi Xyladecor - Smrt Červotočům (nebo tak nějak) a souboj jsem vyhrál
Hodně zdaru!
Tonda
Vážení, děkuji za milý a též přínosný text všem, kteří už s červotočem ve starých krámech dobojovali, já budu teprve po zakoupení svého prvního lignofixu začínat. Nesmírně jsem se u čtení Vašich rad pobavila, kéž by bylo víc takovýchto kultivivaných a vtipných diskuzí. Když se například potřebuju dozvědět cosi z oblasti IT, zabrousím do diskuzí s radami a jsem v šoku, jak se tam o sobě vyjadřují, místo aby normálně poradili. A díky za to slavné heslo - taky mu dávám rok, maximlně dva
))
Dobrý den, oživuji diskusi, snad se mi také dostane rady. Máte někdo zkušenost s Lignofix I profi OH, který je na lihové bázi? Byl mi doporučen na ošetření nábytku, protože do něj nezanáší vlhkost. Jak jste se chránili při aplikaci stříkáním?
V bezpečnostním listu přípravku se píše, že je vysoce toxický a že by se měla použít ochranná maska s filtrem A, jinak přípravek poškozuje dýchací cesty. Používáte při nástřiku (venku samozřejmě) nějakou masku? Jak dlouho musí přípravek schnout? A není pak v místnosti cítit?
Vodný Lignofix nesmrdí, takže by měl smrdět jen líh. Určitě při stříkání použijte masku.