Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zabijacka

Mám prosbu. Musím narychlo zabít čuníka ale nemám necky - vanu, zkrátka nic na namočení. Viděl jsem paření štětin na paletě, jen voda, kalafuna a šlo to. Prosím o radu, jak moc (srazit vroucí vodu studenou), případně celý postup. Samotná porážka a bourání masa není problém, ale ty štětiny . . . Děkuji.

Já teda nevím, ale co pamatuju takže už asi 30 let, čuníka při paření nemácháme... to znamená ža na té paletě to musí normálně jít. Akorát bych ji podložil tak do 50cm kdo by se k tomu ohýbal...
postup:
1) umýt vlažnou vodou (ne studenou co kdyby se náhodou probudil :-D )
2) posypat kalafunou (v oblasti čumáku důkladněji)
3) vzít velmi horkou vodu do konve na zalévání a polévat v malých pruzích dokud se chlupy nepustí
4) potom zase omýt vlažnou vodou
5) vzít propanbutanový hořák a zbytek chlupů "opálit"

Lepší řešení: odvézt někam, kde to za 300 kč udělají na vás :-);-)

Vlada

Přesně tak. Zabíjaček jsem je u nás na dědině zúčastnil aspoň 20x a nikdo nikdy necky nepoužíval. Čištění se odehrávalo na masivním žebříku (podloženým hranoly), pochopitelně ve vodorovné poloze. Posypat kalafunou a polévat konvou velmi horkou vodou. Následně se štětiny čistí tzv. zvonky (jehlan o výšce kolem 12cm), akorát do ruky.