Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strop..

Zdravím,
měla bych dotázek, kupujeme starší baráček a majitel původní se pustil do stropů - strhal je a dal tam nové trámy. S přítelem teď řešíme co ted, aby to stáli co nejmín a netrvalo dlouho :-D ale hlavně aby to bylo pořádně udělané a něco vydrželo.. prosím poradte, co byste doporučili. Předem moc a moc děkuji:!:

Předpokládám, že jsou ty trámy nové, přesně pravoúhlé.

Asi bych jim místy strhal ostrou hranu přízem, ahoblíkem, nebo sekerou bych se snažil vytvořit rustikální dojem rušně tesaného trámu. Pak bych je několikrát naštetkoval silným solným roztokem. Jednak dřevo postaví chlupy, které se po oschnutí srazí cidlinou, nebo střepem (čím větší dojem starého trámu, tím lépe) a druhak trámy od soli chytnou patinu nejméně staletých. Nakonec po opravdu dokonalém proschnutí naolejovat, natřít lakem na bázi včelího vosku, nebo lazurou. Na takto ošetřené vystařené trámy shora natlouci palubky a máme sednici jako vyšitou. Dále položit kontaktní parotěsnou folii, nejméně 20 cm tepelné izolace minerální vlny a paropropustnou zábranu.

Pokud by měl být strop pochozí (např. podkroví), pak na palubky položit OSB desky, na ně podlahový pěnový polystyren, eventuálně ještě tvrdší extrudovaný polystyren jako kročejovou a tepeplnou izolaci. Na polystyren pak další vrstvu OSB desek, už jako podklad pod plovoucí podlahu. Alternativně se může extruďák nalepit na spodní OSB-éčka a pak se může montovat plovoucí podlaha už přímo na něj. Upozorňuji že toto je nestandardní řešení, ale mám několikrát vyzkoušené a funguje.

Vidíte, máte tu odpověď od profíka ...

Nechci rýpat, že vy si potřebujete ověřit, že stavební záměr a technologické postupy vašeho přítele jsou správné?
Nebo nastudujete, zkonzultujete a pak uděláte celoživotní dojem?
;-)

Přeju vám, ať dobře zvolíte na všech frontách!

:-D Ne, my jsme zatím eště nezačali, řešíme, přemýšlíme, a když se někdo někoho zeptám, když je se mnou, tak je ohen na střeše.. Tak jsem to zkusila a ukážu mu to a uvidíme, jak se rozhodne..:puff: Na mě toto nezáleží, pže tomu opravdu nerozumím..:-[ Jinak všem díky za odpovědi, tak uvidím jak to dopadne..