Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení baterie

Potřeboval bych nabít baterii je to malá 12V 4,5AH Značka Palma.
Je asi z vysílačky nebo z něčeho vojenského.
Nemá navrchu uzávěry jako autobaterie.
Mám autonabiječku nebo zdroj na 12V 500MA, nebo ještě nabíječku ale ta má 15v 450mA
Tak nevím čím a jak jí nabít.

Ta nabíječka 12V 500mA je ideální. Baterie se mají nabíjet proudem odpovídající desetině kapacity baterie. Tedy u tebe 450mA, 500mA je zanedbatelný rozdíl. Večer to dej nabíjet a ráno je hotovo. Pokud nemá uzávěry, tak to asi nebude kyselinová autobaterie, ale nějaký NiCd článek.

Napětí naprázdno bývá vždycky vyšší, zvláště u malých, napěťově měkkých zdrojů. Po připojení na baterii klesne. Zkus to připojit a pak změř. Ampérmetr seženeš za pár korun, stačí koupit nějakej obyčejnej universální multimetr za dvě stovky v Lidlu.

Prosimta napis presne ze co mas za nabijacky a zdroje, ono je to totiz sakra rozdiel ze ci mas nabijacku alebo zdroj. Nabijacka obsahuje nejake prudove obmedzenie, a zdroj neobsahuje (a pri pripojeni nejakeho moc tvrdeho zdroja ti moze zdroj sa odpalit alebo akumulator explodovat). Ak je zdroj dostatocne makky tak to je OK, najlepsie je merat prud, a u zdroja (nie nabijacky) najprv preistotu cez odpor par ohmov.