Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdění cihel na pěnu

Dobrý podvečer,
navštívil jsem za účelem konzumace nezdravých poživatin výstavu Hobby a mezi kuřetem a klobásou jsem si všiml předváděného zdění z dutých červených cihel porotherm, kde místo malty položili dvě housenky PUR pěny.
Píšou v nabídce firmy porotherm že se užívá...POROTHERM DRYFIX PUR-pěna a cena je "zajímavá":-)
POROTHERM DRYFIX PUR-pěna 1ks 470,-
Čistič PUR-pěny 1ks 470,-
POROTHERM DRYFIX pistole 1ks 485,-
Má někdo s tímto osobní zkušenost a čím je jiná ta pěna kromě toho, že je na ní nalepená přelepka firmy?
Díky.

PUR-pěna POROTHERM DRYFIX je ve vlhku tvrdnoucí, jednosložková polyuretanová pěna, která se smí používat výlučně ke slepování broušených cihel.

Takže by asi mohla být trochu jiná. I když - kupoval jsem pěnu a prodavač se ptal jestli chci takovou, která hodně nabude a málo lepí nebo takovou, která málo nabude a hodně lepí.

Podle tohoto postupu to musí být úplná brnkačka oproti maltě. Jen by mě zajímalo nějaké porovnání, např. na m2 zdi.

Dnes jsem byl na stavbe, kde se lepilo PUR penou, potrebovali jsme odstranit dve cihly kvuli krovu, nez kolega donesl majzlik a kladivo tak jsem cihlu lehkym oprenim, co oprenim - zatlacenim prsty odlepil. Neuveritelne nesmysly vymysleji, ktere stoji za houby. Za chvili koupime plechovku, kartus zdarma k tomu jako bonus a z jedne striknem a vyroste nam cely barak ne, zivotnost baraku dva dny. Idealni stavba, bez zatepleni, za 1h hotova, lehka, proste vsude perme PUR.

soused na chatě takhle stavěl garáž,co se musí nechat šlo to rychle,snad za den hotové zdi,další den střecha další den omítnuto naštukováno do týdne garáž 4x5m hotová :) po 2 letech jsou tam vidět praskliny,ale těžko říct jestli je to tím,já to mám na baráku z cihel taky :)