Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor do auta.

Ahoj,

nemate nekdo zkusenost s koupi kompresoru na foukani pneumatik do osobniho auta? Mam na mysli takovej ten co je do zapalovace. Potrebuju ho koupit a rad bych vedel, jestli je mozny koupit takovy ty levny za 2-3 stovky a nebo se musi koupit jinej a lepsi. Potrebuju aby to bylo co mozna nejmensi a hlavne funkcni. Ne abych to zapnul a po nafouknuti prvni gumy to udelalo papa, na druhou stranu s tim nebudu foukat 5x denne. Nasel jsem ted v nejakym letaku cosi slevneneho na 200kc. Nejde tam vycist vyrobce, ale asi to bude jako stejne vse ostatni- China.
Dik za tipy.

tenhle kompresor "za dvě stovky" jsme kdysi v rodině pořizovali. Občas přifukoval kola na škodovce. Vydržel asi půlrok, pak to vzdal.
Koupili jsme tedy lepší, asi za litr. Měl dokonce bateriový provoz. Provozujeme ho stejně z autozásuvky, protože na plně nabité baterie dal tak jednu gumu a šmytec. Máme ho asi tři roky, zatím drží. Tož tak.

Aha tak ne litr, ale tehdá stál dva. Teď už se neprodává, tedy nemůžu ho nikde v CZ najít, ale byl to tenhle:
http://www.activemobility.co.uk/shop/airman-battery -operated-tyre-pump-p-936.html

Kupováno přes www.autodoplnky.cz, možná by stálo za to vznést dotaz, jestli ho ještě mají. Myslím, že ani tehdá ho neměli na webu, ale v prodejně v Brně byl.

Dost možná je http://www.sport-thieme.cz/rl//art=1070109/-Airman% 20OWL%20222 jeho nástupce, má i bohatší příslušenství. Minimálně vypadá stejně, akorát je černý. Parametry má též dobré, pokud nemáš doma Belaz, nahustí to.:-)

V žádném případě NEKUPOVAT něco, co vypadá takto:
http://shopping.bhaskar.com/images/prodimg/large/EM E0574_1lg.jpg

To je jízdenka do pekel.

asi tak. Dokonce jsem to rozebral, a na to jak je to velký tak vevnitř je tak malej píst a motorek, že tam je dost místa na něaké nářadí. Ale jak říkám byly to rákosníci takže se neni čemu divit, ale i tak já už do toho nejdu.:-) Ale někdy se stane, že chytíš výrobek, který ti vydrží.

Jo tak na to ja kaslu taky. nema to smysl. neco podobny jsem mel v aute a jak jsem psal niz, tak to hned prasklo, ale neco dobryho by se mne hodilo. Zkusim zajit do nejakych outdoor prodejen a nebo tak neco. Neco musi existovat. Ono je v celku jedno, jestli to jsou rakosnici a nebo ne-ja uz na to moc nedam, driv mivali neco spatny(myslim hadry). Stejne uz se skoro vsechno dela v Cine. Jezdim do Afriky a znicim tam vzdycky totalne obleceni a neveril bys tomu, ze obleceni od rakosniku vydrzi vic, nez original z Adidasu a stoji i 10x min. Kupuju si ted na cestu vzdycky hadry u rakosniku a je to neznicitelny a kdyz neco nevydrzi, tak to s lehkou hlavou zahodim. Navic jsem ted videl test rifli od 4 do tusim 200 liber a lidi v testu tipovali v 8 pripadech z 10 jako drazsi ty gate za 4 libry a navic ty levny i vic vydrzeli, kdyz to vlaceli za autem a taky to delaji rakosnici.

Stejne uz se skoro vsechno dela v Cine

tak to máš pravdu.:-)

Já kupuju oblečení jen u rákosníků, přece si nebudu kupovat kalhoty za 2000Kč stejně si kupuješ jenom značku.:-)

Určitě existuje kompresor možná v tom samým provedení, u těhle věcí si už musíme vybírat kvalitu, protože se přece jen pracuje z tlakem a to chce vědší kvalitu, jinak to nevydrží. No možná, kdybych nesehnal jinej kompresor tak bych si ho koupil, ale radši dva jako další zálohu.;-)

No kompresor u rakosu nekoupim. Takovy veci asi jeste nestihli zkopirovat a pravdepodobne to asi neudelaji, protoze po tom neni poptavka.

Dva kompresory nemuzu, protoze to s sebou beru do letadla a tak potrebuju mit co nejnizsi vahu. Nekde se po necem podivam, aspon uz trochu vim po cem se divat.

V Brne bych se mohl podivat. Su z Brna. Nevedel jsem co je Belaz, ale uz to vim:-D. Tak to opravdu nemam. Potrebuju to jako zalohu k nahusteni 4x4 v terenu a musi to byt spolehlivy. Kdyby nahodou kikslo kolo a nebo 2 a nebo 3, tak je musim mit moznost necim prubezne dofukovat. Samozrejme je jasny, ze velky diry to neopravi, ale posledne jsem mel natrzeny ventilky a utikalo to pomalu a v aute bylo neco podobny tomu cos psal, ze nemam kupovat. No a fungovalo to tak, ze se to po nasazeni a zatizeni utrhlo od hadicky, ale kamosovi co mel to samy, to nafouklo normalne v pohode 4 kola.

Toto http://www.sport-thieme.cz/rl//art=1070109/-Airman % 20OWL%20222 nechci, nechci vec na baterky. Nemuzu si to dovolit. Navic vypada, ze je to jen na balony a prece jen par kol z 4x4 vyda za vic balonu.

Ona ta baterka je u toho jen jako bonus, funguje to i z autozásuvky. Podle fotek bych řekl, že má i sosák na pneumatiky a ten tlak by tomu taky odpovídal. Dává to max. 10 barů, přičemž pneu v osobákách se obvykle hustí kolem 2 barů.

Když jsem koupil auto, tak jsem v kufru měl i nějakej kompresor - pokud se nepletu, tak to prodávají v Kauflandu s ostatníma věcma do auta pod stejnou značkou - mám ho v autě, ale stejně sebou vozím normální pumpu. Jednak tomu kompresorku nevěřím (hroznej hluk a hřeje se taky dost) a druhak to jedno pitomý kolo fouká asi desetkrát tak dlouho, než já ručně pumpou.

Nic proti,ale ta nožní hustilka je vyrobena z nočníkové ocele,jednu má dcera v autě,mnohokráte jsem ji svářel a ještě vyztužoval a má ji pouze pro dofoukávání pneu,poznáte tento výrobek až píchnete někde v noci v pustině.To už raději hustilku ruční,ale je to pěkná rozcvička nafoukat pneumatiku na předepsaný tlak.Zvažte sám,záleží na Vašem rozhodnutí,jen píšu svoji zkušenost.

No ja jsem nemyslel ze zrovna tento typ koupim. Ale urcite bude existovat kvalitni nozni pumpa a solehlivost bude urcite mnohem vyssi, nez u toho el. kompresoru. Ja pozaduju spolehlivost na prvnim miste. Jezdim na mista, kde treba v okoli 500km neni ani noha a tak ten MMho napad neni vubec spatnej.