Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Teče voda z odpadu u drezu

Zdar,
mam problem, ze kdyz pustim vodu u drezu v kuchyni, tak protece do odpadu pres takovy flexi Ucko, na ktere navazuje seda odpadni trubka a prave tam to netesni a kape to.

Co s tim, da se koupit nejaky tesneni nebo tmel ?

Pokud je ta "šedá" trubka co vede ze zdi zakončená klasickým hrdlem, tak tam zřejmě chybí těsnicí O-kroužek/manžeta a to můžeš koupit, nebo vybrat z tvarovky stejného rozměru.
Pokud potřebuješ připojit menší rozměr do většího odpadu, u dřezu typicky 40/50, tak existuje gumová redukce. Oba způsoby spolehlivě těsní.
Pokud ale "fušer" vyrobil na odpadní trubce hrdlo pomocí letlampy/PB hořáku, tak je nejlepší uřiznout kousek trubky s orig. hrdlem a tuto do toho zmršeného hrdla zalepit lepidlem na novodur a v nově vytvořeném hrdle použít těsnicí kroužek.
Ještě poznámka. .... Jesli jsem to správně pochopil, tak máš sifon vytvořený z toho PVC vlnovce :-(. Tohle jsem u dcery udělal jako provizorku než se pořídí nová kuchyň, a vlivem vypouštěné horké vody se do měsíce vlnovec válel na poličce v dřezové skříňce nataženej jak chcíplej had. Pořiď tam raději klasický sifon.

Ano presne tak.

S timhle co tam je se da pohybovat, ale tan klasickej sifon by mi tam mel asi padnout presne, jako myslim, aby byl presne mezi tu sedou trubku a otvor ve drezu ?

Jinak tam asi bude chybet ten tesnici krouzek. Holt ten instalater, co to tam znamy, co ten byt mela prede mnou, delal, byl asi peknej tydyt.

Pokud můžeš, tak tam dej normální sifon, jak radí i ostatní. V práci máme tyto vlnovce v umyvarně u jídelny a je to věčně ucpaný lógrem z kafe - v tom vlnovci se to dobře drží.
A pokud neseženeš jiný řešení, tak silikon to jistí.

dobre, diky za informace, akorat bych se chtel zeptat, jak uz pisu nahore :

S timhle co tam je se da pohybovat, ale ten klasickej sifon by mi tam mel asi padnout presne, jako myslim, aby byl presne mezi tu sedou trubku a otvor ve drezu ?

Jde mi o to, abych nekoupil ten sifon a nezjistil, ze mi tam nepadne. takze se ptam na co vsechno se mam zamerit ?
Uz jsem zjistil, ze jsou ruzny prumery diry ve drezu a tech trubek, takze musim kopit takovej, co mi tam padne z hlediska velikosti otvoru. Ale co velikost celeho sifonu ? Prece ta trubka a drez jsou v nejaky vzdalenosti a ten sifon nemusi byt tak dlouhej nebo kratkej ?
:?:

Když koupíš dřezový sifon, bude pasovat do dřezu určitě. Změř, jak daleko od zdi je ta roura, aby to tam dosáhlo. Můžeš tu trubku co trčí ze sifonu do zdi koupit extra, v delším provedení. Potřebuješ-li zkrátit, uřízni pilkou na železo. Změř hlavně, jak je na tom výškově odpad od dna dřezu, tady aby to pasovalo, v jistém rozmezí (cca 5cm) lze sifonem výškově pohybovat.

Nejlíp, kdybys to vyfotil. Vyosená? Do strany? To by nevadilo, sifon jde natáčet. Jestli by se musela ta šedá roura ze zdi zkrátit, nic jednoduššího. Pilkou na železo, je-li málo místa, jen listem obalený hadrem (aby se líp držel). Nepodceňuj se tak. Ale než to budeš zkracovat, pečlivě si ten sifon poskládej, jak to pasuje.

Potreboval bych radu k tomu sifonu.

Jsem zjistil, ze ty sedy trubky co do ni bude ustit ten sifon se delaji 5ky nebo 6ky.
Jak teda poznam spravny sifon, ktery si mam koupit ?

Jsem to meril pravitkem a nameril jsem vnejsi prumer te trubky necelejch 6 cm, ale vnitrni je zase asi 5,3 cm, tak nevim jestli je to 5ka nebo 6ka a navic jsem byl dnes v OBI a tam meli jenom drezovy sifon a nic vic k tomu, prodavac nikde, abych se zeptal.

---

P.S. Bylo to OBI Modrany, aby me nikdo nechytal za slovo, ze chodim do OBI, kdyz jsem onehdy psal, ze do OBI ne. Jsem zjistil, ze tam narozdil od Roztyl tasky nekontrolujou. Ona totiz znama rikala, ze OBI Roztyly je vyhlaseny (myslela jako ze to tam vedou nejaky deb...).

No tak mam vyresyno.

Vyuzil jsem obe rady.

Dal jsem novy klasicky sifon, ale ta trubka tam nesahla, tak jsem vyuzil konec toho PVC vlnovce (trubka na konci, ktera navazuje na tu sedou odpadni) a spojil to. Jenze to teklo prave na konci te trubky PVC vlnovce ve spoji s tou sedou, tak jsem to tam maznul silikonovym tmelem a sedlo to perfektne.

Dik za rady.

Bez urážky, když tak koukám na všechny Vaše dotazy (nepoznáte vrták do dřeva od toho do betonu), nezkoušel bych dělat nic. Myslím, že Vám vyjde desetkrát levněji pozvat firmu a ne pak napravovat vzniklé škody. Nehledě na zbytečně vynaložený čas. Život je krátký, radši užívejte!

ja si chci rejpnout ]:) da se to vyresit i tak, ze das pod umyvadlo hrnec do ktereho bude voda kapat, do hrnce se da nejake cerpadlo, ktere ti vodu vycerpa zpet do umyvadla.. no a muzes umyvat nadobi nabranou vodou z hrnce :) a vida jak clovek usetri penize za vodu :D:D