Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím umýt jemně zrnité sklo

Ahoj, mám ve dveřích skleněnou výplň, z jedné strany hladké sklo, z druhé je matné, takové jakoby drsné, hrubé, takže ve finále jsou dveře průsvitné, ale není přes ně moc vidět.
Snažím se z toho skla nějak dostat šmouhy vzniklé při montáži, ale i když na to zkouším Okenu a různé podobné vynálezy, tak ty šmouhy z té drsné strany jsou pořád - respektive horko těžko se dají rozleštit a přitom vznikne identická šmouha jinde. Ta lesklá strana skla se leští bez potíží.
Nemáte nějaký tip nebo zkušenost, jak takové drsné matné sklo vlastně efektivně vyčistit a odšmouhovat? Děkuji.

Také jsem měl podobný problém, drsné sklo ve dveřích, staletá patina. Osvědčil se mi saponát, konkrétně koncentrovaný Jar (tedy neředěný, či jen minimálně) a drátěný kartáč s mosaznými chlupy a drbat a drbat a drbat... A koupit si Fastum Gel.

Vůbec se neboj, sklo lze poškrábat jen diamantem nebo prachem, který má někdy tvrdost diamantu. Doporučil jsem kartáč s mosaznými chlupy, je měkčí ale ne z důvodu, že by tvrdší poškrábal sklo, ale lépe zaleze do škvír a vyrejpne svinstvo. Je to takový menší kartáč, prodávají ho třeba v OBI v sadě tří kusů, jeden klasika drátěný, jeden mosazný a jeden silonový. Mohou tě ubezpečit, že ani klasický drátěný kartáč na orvání plotu od barvy sklo nepoškrábe. Taky jsem při pucování zkoušel vše možné, pozvolna zvětšoval kalibr, až skončil u drátěného kartáče. Již málo chybělo ke kladivu - vymlátit to a dát nové sklo :)).

na tento problém jsem zkoušela horký ocet.Smíchat s jarem,vodu a nalít do rozprašovače - nechat působit 15minut a pak čistit kartáčkem a znova a znova. Ta leštěnka taky není špatná - tuk rozpouští kde,co