Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku umyvacku riadu?

Ahojte.

Prosim o radu ohladom vyberu umyvacky riadu. Zatial som umyvacku nemal ziadnu, takze nemam tusenie, na co treba pri vybere mysliet, ake parametre su dolezite a podobne.

Jedine v com mam jasno je, ze ma byt zabudovatelna a ma mat hlbku 60 cm. Cenovy strop je 40 tisic Sk.

Vopred dakujem za vsetky rady.

Cenový strop máš poměrně štědrý, to je dobře.
V podstatě si vyber, co chceš :-), já doporučím jen pár kritérií, která jsem zohledňoval já (resp. které je dobré si vyjasnit) při nákupu myčky.

- šířka 45 nebo 60cm?
- energetická náročnost A
- ber německé výrobky. AEG, Bosch (Siemens), Miele. Nevím jak to kluci dělají, ale dělají to nejlíp, to už jsem slyšel z více stran
- čím tišší, tím lepší
- měla by mít systém proti prdnutí přívodní hadice, tzv. AquaStop apod.
- chceš plně integrovanou (ovládací čudlíky jsou na hraně dvířek, tudíž zaklapnutá myčka je neviditelná) nebo jen částečně (je vidět např. 10 cm široký ovládací pás, zbytek je obložený v dekoru kuchyňských dvířek)?
- pokud má mít viditelný ovládací panel, tak jaké provedení? (bílá/černá/nerez....)

To je fakt, ale poznas to... manzelky nepoznaju ziadne limity :-)

Ale teraz vazne - potom, co som sem napisal link na Miele som vygugloval viacero diskusnych prispevkov z nemecky hovoriacich krajin, kde na Miele neboli len same chvaly. Naopak, bolo tam dost vela pouzivatelov, ktory mali s Miele vacsie ci mensie problemy. Najcastejsie sa vyskytujuca vyhrada bola voci nedostatocnemu umytiu riadu (!!!).

Na druhej strane, o tomto konkretnom modele som nenasiel ziadnu informaciu od pouzivatelov.

To je dost otázka. Žádná myčka na světě si neporadí s týden zaschnutými připálenými vajíčky. Lidi mají občas představu, že myčka zvládne nemožné. A přitom by stačilo pánev od těch vajíček přes noc nechat naplněnou vodou a do myčky dát až pak.

JA mam zkusenost s novou prackou, ze nedostatecne prala. Me se zda, ze to je kvuli setreni vodou. Tak zapinam rezim vice vody a zda se mi to lepsi. Ono se ji zase tak moc neusetri a nic se nema prehanet. U mycek by to mohlo byt podobne. Super cisla v katalogu a realna funkcnost jsou dve odlisne veci. Ale mozna jsem mel jen horsi kus.

diky to ste me potesili ze nebudu muset rozdelavat linku a umistovat mycku nekam doprostred.
a jeste jeden dotazek. vubec nevim jak to tam maj vyreseny. v tom odpadu musi byt obcas treba i nejake vetsi sfinstvo. to se ty hadice neucpou? nebo je ta odpadni o dosta vetsi nez pritokova?

Těžko do myčky dávat mastnej talíř s kostma od kuřete! Možný to je, ale ...!!! :-D

Pokud máte vybranou konkrétní myčku, podívejte se, zda se dá na netu stáhnout návod k obsluze v PDF formátu. Případně můžete oslovit výhradního dovozce, nebo autorizované servisní středisko.
V návodu se dočtete, jak kouzelnou mycí mašinku nainstalovat.

No nevím - máme od Candy téměř celou kuchyň - sklokeramiku, troubu s nevimkolika ;-) pečícími programy a digestoř už několik let, vše v nerezu a zatím jsem nezaznamenal žádný problém. Naopak obdivuji stále design té trouby - na design si potrpím a stále je i s dnešními novinkami drží krok. Jediný problém jsem měl s vestavěnou ledničkou od Whirpoolu - časem odešly dvířka od mražáku - mechanická záležitost..