Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do panelu

Zdar,

tak jsem si natrel konzoli a chtel jsem ji vratit zpatky (byla prisroubovana ke stropu - panel), jenze jsem pritom zlomil sroub a zustal ve hmozdince. Tak jsem vzal vrtacku, ze vyvrtam dirku o kus vedle, jenomze mi to nejde, vyvrtam tam 1 cm a dal ani ň. Co s tim ? Preci musi jit vrtat do panelu :?:

co je SDS ?

A co ten zlomenej sroub, neslo by ho odvrtat ?

Ja a jeste jsem predtim zapomnel, kdyz mam obyc. vrtacku nejakou levnou, pomohla by nejaka lepsi a co vrtaky, nejsou nejaky spesl na panel, ja nikdy panel nevrtal, jen drevo a cihly.

Jsem z Prahy, diky za nabidku, ale uz nepotrebuju.

Ja jsem mohl diru udelat 1cm vlevo i vpravo od puvodni, tak jsem ji udelal na te druhe strane a v pohode. Jinak diky vsem za rady, nevedel jsem ze pokud narazim na kaminek, muzu mit takovy problem.

Nevěřte moc kamínku,již jsem nějaký otvor do betonu vyvtrtal a o hodně velkých průměrech,nevětším problémem bývá ocelová armatůra.Každý panel se skládá z kamínků,přidává se žulová drť z důvodu soudržnosti betonu,plus ocelová armatůra.Pro příště ještě,nechá se odvrtat i ta hmoždinka aniž by jste vrtali šroub,je třeba mít trubičkový vrták,který vrtá hmoždinku a ašroub se při vrtání uschová do jeho těla a není vrtán.Tento vrták vyrobíte z kousku trubky požadovaného průměru a nabroušením břitů,není potřeba žádná tvrdá trubička.Opravdu to jde,několikráte mám odzkoušeno.