Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Vysušený dům v okolí Ústí nad Labem

Asi 200 let starý objekt poblíž Ústí nad Labem se měl zrekonstruovat a rozšířit. Problémem je jílové podloží a vysoká hladina spodní vody. Po vytržení podlahy se v hloubce 40 cm objevila stálá spodní voda. Tak tuhle bažinu (klikni na obrázek vpravo) je nutno oddělit od obytných prostor, nedopustit aby se natahovala do zdiva a nevysušit natolik, aby dům stojící v rozmáčených jílech začal praskat.

Zdrojová stránka včetně fotodokumentace. Velmi doporučuji shlédnutí.

Odvětrané podlahy jsou nejlepší ochranou proti radonu, vlhkosti a studené podlaze. Tam kde se při rekonstrukci vyskládají neprodyšné podlahy jako dlažba, linoleum a plovoucí podlahy, se musí nutně vlhkost tlačit do zdiva. Vznikají mapy na zdivu a zatuchlé ovzduší. Je nutno zdivo izolovat podřezáním nebo napouštěním. Chybou jsou rekonstrukce stylu - Tak zítra vybouráme tu starou dřevěnou podlahu a položíme dlažbu. Zde chybí koncept, souvislosti a nadělá se víc škody než užitku.

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Plánujeme kolem domu udělat odvodňovací kanálky a zepředu asi nopovku - podřezávat 60tky zdi by bylo…
Nikitt 03.08.2010 15:16
Nikitt
ale odkopáním neodstrníte vlhkost ze zdi. to je marný boj touto metodou, které je určena na něco jin… poslední
milan.cukrar 19.08.2010 12:43
milan.cukrar

Plánujeme kolem domu udělat odvodňovací kanálky a zepředu asi nopovku - podřezávat 60tky zdi by bylo asi velice nákladné. Dům stojí pod svahem, ale je chráněn před vodou terasami, voda stéká po levé straně domů - je těžké to popsat, je to tam hodně členité.. místnosti ve spodní části vypadaly suché, je tam stará dřevěná podlaha, vypadá v dobrém stavu, prkna nejsou rozeschlá, spáry jsou malinkaté - asi to dobře větrá a je to v pohodě. (přijdou pak napustit olejem) Přemýšlím, že by se něco podobného mohlo ve finále udělat i v kuchyni - položit proužky izolace na to dát špalíky, aby to hned neodhnilo v případě vlhkosti a na to prkennou podlahu. Každopádně po stržení lin a koberců vše vyschlo do 24 hodin. Rok se nevětralo, nebydlelo. Máme porazeno, hodit na zem izolaci, vytáhnout ji do zdí a dát na to sanační omítku, ale také si nejsem jistá, zda by potom nevlhly zdi :-/ Chci to ještě probrat s dalším kamarádem. Sami nevíme, spíše uděláme to nejnutnější a vypozorujem co to udělá při zátěži v zimě.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru