Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led čip 10W - 30W - 50W

Mam v dilně světlo 2 x trubicova zařivka a přivedený 4x1,5 kablik.
2 žily jsou pro 2 zařivky, nulak a jedna žila volna.
Smoli mně, když jen pro něco jdu a čekam než se rozsvití.
Toto by mnělo pomoct.
Takže kousek hliniku přišroubovat do světla a na to ten čip a svitime :-)

no asi takto, čip má zrčitě uvedenu teplnou ztrátu, od toh se odvíjí i ten koisek hliníku. Má -li to fungovat, musí být schopnost odevvzdat teplo do prostou z liíku větší , než tepelná ztráta čipu. takže kus hliníku, nejlépe žebrovaného a řerněného, blíže nabídka GM.

Keď si do toho ziarivkoveho svietidla kupis elektronicky predradnik, napriklad takyto namiesto tej tlmivky co tam mas tak sa ti bude svetlo rozsvecovat bez blikania okamzite po zapnuti ako keby si rozsvecoval ziarovku. Alebo kup rovno cele ziarivkove svietidlo s el. predradnikom, stoji to par korun a nemusis riesit problemy s chladenim led a pod.

Řešil jsem levnou variantu osvětlení do stodoly 8x16m...
Koupil jsem 2ks tohoto
http://www.ebay.com/itm/90-50-30-20-10W-Smart-IC-L ed-Bulbs-COB-2835-5730-Chip-Bead-FloodLight-Lamp-2 20V-/272384880309?var=&hash=item0

Vzal jsem 30x20cm z 2mm hliníkového plechu, na to přišrouboval tohle světlo a celé to pověsil na trámy cca 5m vysoko.
Světlo super. Už to používám asi půl roku, takže a asi tohle chlazení ledkám stačí :)

Když se pořádně na to video podiváte, tak zjistíte, že je tam úplně jiný led modul. Ve vašem je driver integrován v led modulu. Chladič bude jinak velký u led modulu 10W a jinak u 50W, nevím co máte. Můžete udělat chladič, jak uvedl kolega výše a po změření teplot zmenšovat.