Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem startovací zdroj na osobní automobil

Dobrý den , máte někdo zkušenosti s tímto http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetai l&id=67267
jde o startovací zdroj 12V 8Ah startující proudovým impulzem 200A . dnes jsem se pokoušel nastartovat 2L diesel z felicie 1,6 benzín baterie 55Ah a na felicii v době startu pohasli kontrolky , vypnulo radio a motor měl z cca 1500otáček snahu zhasnout , start se nepodařil ani opakovaně vždy stejný problém , diesel se protáčel dost pomalu na to aby naskočil . S kolegou jsem probíral tuto nabídku a má špatnou zkušenost , octávii mu někdo pomohl na horách nastartovat pomocí podobného zařízení (prý jej dotyčný vytáhl z kapsy), motor hned naskočil , ale pak mu začali silně kolísat otáčky a objevila se nějaká chyba , nezávislé topení nenaskočilo . v servisu mu sdělili že má poškozenou řídící jednotku a elektronika topení prý neopravitelně poškozená . prý to dělají ty velké proudové špičky . moc se mi to nezdá ,výrobce by měl počítat s tím ,že současná auta jsou prošpikována elektronikou . Navíc mu bylo doporučeno aby i při použití startovacích kabelů rozsvítil světla a zapnul ventilátor pro snížení proudové špičky. moc se mi to nezdá tohle vše se vypne přes relé při startu . prosím o radu , případně o zkušenosti zda do toho jít , použití by bylo felicia 1,6 a 1,3 , octávia 1,6, VW 2 TDI děkuji

Nevěřím, že by PROUDOVÉ špičky při startování měly poškodit elektroniku v autě. Kabely ke starteru i baterce jsou vedeny tak, aby k tomu nedošlo a připojení vnějšího zdroje na baterii tedy toky proudů nezmění a indukcí elektroniku neovlivní. Jó, ale NAPĚŤOVÉ špičky, které vyvolá vnější zdroj při připojení na extrémně slabou baterii, ty bych za příčinou poruch elektroniky hledal. Jak tomu předejít? Nevycucat baterku "do nuly" a vnější zdroj použít včas, kdy baterie ještě má dostatečně malý vnitřní odpor a funguje jako stabilizátor napětí v autě.

Naprostá většina aut má odlehčovací relé, které při startování odpojí téměř všechny spotřebiče a nepotřebné jednotky.
Pokud jste se pokoušeli startovat velký dieselový motor baterií 55Ah z Feldy, tak vzniklo podpětí.To mže způsobit to, že se jednotka restartuje.Nevěnuji se moc osobákům ale kamionům a nejednou se stalo (u vozidla MB Actros 4) že se při startu opálil kontakt baterky, vzniklo podpětí a vyresetovala se ŘJ motoru a automatické převodovky.Motorová jednotka si po chvilce běhu motoru posbírala data z motoru sama, ale nejednou jsme stejně museli vyrazit na výjezd zaškolit převodovku, která byla v tu chvíli bez dat a neuměla řadit :-)

Při startu bývá nárazový odběr klidně i 500 A.

můj 2l diesel má baterku se startovacím proudem 720A. Tuhle prskavku z Lidlu jsi nemohl myslet vážně, 8Ah dá těch 200A maximálně jako výboj z kondenzátoru, rozhodně nic, co by šlo byť jen náznakem označit za "krátkodobý".

55Ah akumulátory mají startovací proudy okolo 450-500A. Takže je úplně jasné, k čemu je "prskavka" co dá 200A po dobu pár milisekund.

Obecně, tohle je hlavně powerbanka pro mobily, ten startovací nesmysl je tam jen pro zblbnutí pár frikulínů, kteří to koupí jako řešení "4v1" (přičemž reálná funkčnost je naprosto o ničem).

Jsme na tom podobně.Moje vozidlo Švédské výroby má 100 Ah akumulátor se startovacím proudem 850 A.Zrovna mi po osmi letech odešel.Nemá cenu nabíjet a nebo startovat to nějakým jiným vozidlem v rodině.Stejně ty šajzovní káblíky za 400 korun z hypermarketu víc jak 100 A nepřenesou.Ale papír na obalu snese všechno.

PS. Zrovna jsem si v práci vyšetřil 10 metrů řádného kabelu pro připojení akumulátoru v kamionu.Zejtra koupím řádné svorky a budu mít klid.Tyhle nastartujou lokomotivu :-)

Jestli je tam 12V a 8Ah, budem brát v potaz polovinu kapacity, tak 4Ah by mohli být pří vycucání baterky reálné, pak je to 4*60*60=14400As, takže při odběru 200A by to mělo vydržet 72 vteřin ;-), ona to zas tak krátká doba není... Ale pochybuju, že to přežijí kabely, polovodiče a hlavně nějak nevěřím té kapacitě. Reálně kdyby takové udělátko dokázalo při nastartování kopnout 500A na cca 5 vteřin, tak to stačí a to je chabých 0,7Ah. ;-)
Co to udělá s napětím a hlavně elektronikou si netroufám odhadhnout.

Moc děkuji za odpovědi , nevím co jsou 18650tky ,zřejmě nějaké tranzistory. jenom mi chybí chyběl názor někoho kdo podobné zařízení použil .vzhledem k tomu co různých prodejců nabízí podobné zařízení tak stále přemýšlím,že to uplně na nic být nemůže .

Marketingová, detská hračka, ktorá dodá prvotný impulz k oživeniu baterky určený na roztočenie štartéra. Baterka v tomto prípade nesmie byť vymlátená na doraz alebo nesmie mať vadný niektorý článok. Pomáha funkčnej baterke v hlbokých mrazoch prípadne, ak sa ponechal zopár hodín bez dozoru spustený nejaký drobný spotrebič, rádio, parkovačky, ohrev okien, ventiátor, usw.