
Opravá škáry medzi stenou a plávajúcou podlahou
Dobrý deň,
po rekonštrukcií bytu som si nanešťastie neskoro všimol, že majstri pri ukladaní podlahy vyrezali z podlahy kus viac ako mali a tak je medzi stenou a podlahou vidieť na dvoch miestach škáry. Zhotoviteľovi som o tom dal samozrejme vedieť, ale začínam sa zmierovať s tým že si to budem musieť opraviť sám, lebo sa mi prestal ozývať. Vedeli by ste mi poradiť ako na to?
Ďakujem
Asi nic lepšího než vyspárovat tmelem nevymyslíš.
https://www.obi.cz/sterkove-hmoty-na-drevo-kov-a-laky/soudal-tmel-na-parkety-dub-280-ml/p/1492529
alebo širšiu lištu.
Mně by se to teda přelištovávat nechtělo - pracné, drahé, nevzhledné.
Pracné? Neřekl bych. Drahé to taky není https://www.hornbach.cz/c/podlahove-krytiny-obklady-a-dlazby/podlahove-krytiny/prislusenstvi-pro-podlahy/listy-a-tvarovky/podlahove-listy/S11828/
Že by to bylo nevzhledné, nevím. Mně se to naopak líbí a má to navíc jednu nespornou výhodu, že do té lišty (za ni) můžeš schovat kabely pokud je potřeba. Montáž je otázka jednoho volného dopoledne, max. pár hodin času a to přeháním.
To myslíš vážně?
Nechci se hádat, ale nemůžu souhlasit, že vytrhání starých lišt a instalace nových lišt v celém bytě bude rychlejší a levnější než zatmelení těch pár škvír u křivě uříznuté plovoucí podlahy.
Proč by je měl trhat? Třeba nejsou nalepené, ale na vrutech. Však já neříkám, že je to rychlejší než zatmelení, ale je to minimálně (podle mě) praktičtější, účelnější a vzhlednější. Ale je na každém, jak si to udělá a co se mu víc líbí. Já mám za lištou vedený kabel CAT5E na internet do vedlejšího pokoje a nikdo nic nepozná.
Žádné vruty tam nevidím, ty ano? Psal jsi, že nové lištování není pracnější a dražší - s tím jsem nesouhlasil. A že by zatmelení škvíry bylo nějak výrazně méně vzhlednější a praktičtější, to si taky nemyslím.
Mimochodem, nic o požadavku na schovávání kabelu do lišty nepsal...
To je pravda. No je to na něm, jak si to udělá, tipy dostal. Nic víc s tím ani Ty ani já neuděláme
Vyskúšam ten tmel, uvidím ako to bude vyzerať. Prinajhoršom by som vyskúšal vymeniť tie dve dosky podľa tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=Bk0pU-89T4w&list=LL - nemáte s tým niekto skúsenosť?
Výmena lišty by bol celkom problém. Ako som napísal, nenašiel som žiadnu podobnú hrubšiu lištu akú mám: https://www.farbykosice.sk/325279/lista-soklova-198-quadro-40-uni-biela-2-6m/
Keby som ju vymenil za vyššiu, tak by to vyzeralo otrasne, resp. musel by som vymenil lišty v celom byte lebo by tam bol "schod" :)