
Renault Thalia 1,2/16v, nesvítí brzdová světla.
Když přijedu sem
https://maps.app.goo.gl/gK7KCoDjs2V7x31e6
postavím se zády k výloze a sešlápnu brzdu jestli mi svítí všechna světla. A včera nesvítila.
Mám příčurku
https://www.kopp.cz/342-renault-clio-ii-od-05-98-jak-na-to-c-87
našel jsem spínač u pedálu brzdy, nevíte jak odpojit konektor od spínače a nepoužít hrubé násilí?
Taky chci zkontrolovat pojistku brzdových světel. Podle příčurky je to pojistka F2.
Podle příčurky co jsem dostal k autu je pojistka brzdových světel označená STOP.
Chci se zeptat, která pojistka to je. Nenašel jsem popis kde je pojistka F2, ani označení STOP.
Já si myslím,že tě nezabije zkontrolovat všechny pojistky . Je to dle všeho 10 -15A .
Nesvieti ani jedno? Ani prave, ani lave, ani stredove?
Podla mna, kazde ma svoju poistku, resp. je v inej skupine.
Ale moc sa toho planku nedrz, nieco som opravoval, a poistky vobec nesuhlasili.
Inac, Thalia, vecny problem s ukostrenim zadnych koncovych svetiel, z laveho zadneho priamo z plosaku sa vytahuje kostra pod ten srob co je tam pobliz na karoserii. Odchadza kontakt zam v tom konektore.
Nesvítí ani jedno.

![[100990-000pojistka-jpg]](https://kutilska.poradna.net/files/100990-000pojistka-jpg)
Zkontroloval jsem spínač u brzdového pedálu, snad funguje. Ukostření zadních světel jsem zatím nekontroloval, předpokládám, kdyby s tím něco bylo, nesvítila by ani ostatní světla a ta svítí.
V příčurce u auta byly dva možné symboly pojistky brzdových světel, to jsem přehlédl, ten druhý symbol je čtvrtý zprava ve spodní řadě. Pojistku jsem proměřil, v pořádku.
Tak teď se zahloubám do schematu, asi to odvezu do servisu.
EDIT:
Koukal jsem do schematu v koupené příčurce, je to jednoduché, žádná relátka tam, na to bych snad mohl přijít.
Schema je přiložené jako 000brzda1.jpg, snad se dá rozkliknout kdyby to někoho zajímalo.
Tak si to změř zkoušečkou přímo v objímce žárovky, + do objímky a - kablíkem někam na kostru. Pak můžeš jít zpátky ke spínači u pedálu nebo až k pojistce.
Ak nesvieti ani stredove, tak by to mohol byt spinac, alebo poistka (ale tou som si nie isty)
Mam 1,4 , uz starsiu, a tam ide kabel na stredove uplne odinakadial, ako na koncove zadne. A neviem, ci zadne niesu prepojene, ze najskor na jedno, a odtial na druhe.
Z hladiska bezpecnosti, by mali byt poistky na svetla (brzdove, koncove, cuvacie) rozdelene, ked prdne poistka, aby bolo aspon druhe funkcne. Preto si myslim, ze to poistka nebude.
Este je otazne, ci to nejde vsetko cez RJ. Po skusenostiach s mojim by som to videl niekde na nejaky konektor.