Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik vody je treba na zalevani betonu pri zrani zakladni desky?

Ahoj,
v nejlblizsich dnech budem betonovat zakladni desku, problem je ze na pozemku neni voda. Dovazim ji ze zahrady v sudech po 500l. Bylo mi receno ze budu potrebovat cca 2 kubiky na jedno politi i kdyz bude deska pak prikryta geotextilii. Je to pravda? Pac to bych se uvozil. Prijde mi to strasne hodne. :-)

Je to plovouci zakladova deska 140m2.

Diky za odpovedi.

Ono je 140 m2 celkem hodně. Já mám zkušenost jen s podkladovou deskou pro bazén. Ale to bylo jen 20,35 m2. Vody bylo potřeba opravdu hodně, protože jsme to dělali v létě a bylo třeba ten beton několikrát denně pořádně zalét, aby nepopraskal. Ty dva kubíky denně podle mě sedí, podle počasí. Možná je to tak na hraně a na sluníčku bude potřeba i více. Nestojí za to, aby ten beton popraskal, takže po dobu minimálně 1 týdne pořádně zalévat, klidně i delší dobu pokud budou vedra a nebude pršet. Přes zimu to pěkně vyzraje. To je ale jen má zkušenost, nejsem zedník. V té době jsem bral info od známých a kamarádů zedníků a všichni se shodli.

Dva kubiky vody? Ta deska ma kolik, hektar? Kdyz pres ni das druhy den plachtu po pokropeni, tak zustane vlhka pekne dlouho. Jeden den betonovat, druhy den prolit dukladne a prikryt a mas na tyden klid.
Nebo zakropit impregracnim naterem, ten sice neni levny, ale usetri dost prace.

ono se to trumptoj, co radí od stolu, netrápí ho náklady a je mu jedno, že poničí práci druhých mudruje. Nezlob se a příště raději nerad." mas na tyden klid
Blbů je opravdu plný internet. To vidíš i na sodě.
Vše jsem vysvětli. Můžeš mi prosím poslat někde nějaký odkaz na tvou radu? Rád bych se přiučil a dovzdělal. Jaký je postup při betonování v teplotách nad 30 stupnů.
Na stavbě radilů jako ty je hodně. Co neumí a nerozumí.

Zalévání betonu je nejdůležitější v prvních 48 hodinách zrání betonu. Právě v této době beton nesmí rychle vyschnout a musí zůstat stále vlhký. Podívejme se, jak dlouho kropit beton, ať už je to základová deska, zídka nebo třeba vytváříme obrubníky z betonu.

Jak často a jak dlouho kropit beton
Jak již bylo řečeno, četnost a délka kropení betonu je závislá na počasí a okolní teplotě. Nepoužívejte studenou vodu. Nejvhodnější je odstátá voda ze sudu či z nádrže, která se více přibližuje teplotě okolního vzduchu. Příliš chladná voda totiž může způsobit teplotní šok a i díky příliš chladné vodě mohou na betonu vzniknout praskliny. Minimální délka ošetřování betonu kropením je 12 hodin, běžně ale 3 až 7 dní. Délku kropení také ovlivní i tvar a velikost betonové plochy či prvku a může se protáhnout až na 3 týdny. Delší doba kropení je nutná i v zimním období.
To praví internet. Pokud máš problém s dovozem vody tak na mokrou geotextilii natáhni nějaký igelit nebo modré plachty a tím omezíš vypařování.:-)