Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Písková filtrace jen pro bazén?

zdravím, koupil jsem pískovou filtraci Bestway 58515 STANDARD PLUS v domění, že ji využiju k čištění bečky, přepouštění, vypouštění, filtraci malého jezírka a jsem velmi zklamaný

pokud není přívodní hadice pod úrovní hladiny, tak že na ni tlačí sloupec vody, nedokáže čerpadlo nasát vodu ani z kýble

máte někdo radu jak pískovou filtraci použít pro např. vyčerpání vody z bečky? když nasávací hadici zaleju ručně vodou, vždy se tam dostane nějaký vzduch, přes který čerpadlo jede naprázdno

To čerpadlo fakt není dělané na to, aby táhlo vodu z hloubky.
Nejen, že přívodní hadice musí být pod úrovní hladiny, ale celá filtrace musí být pod úrovní, aby písek byl pořád zatopený.
Ve tvém případě pouze navrtat sud a udělat tam přívod do filtrace

Jak píše Jan Fiala, celý systém fitrace musí být trvale "pod vodou". Další řešení, mimo navrženého Janem Fialou, by bylo, před vstup do vlastního čerpadla fitrace, osadit běžnou levnou "ponorku", kterou by jsi vkládal do zdroje vody, s potřebou filtrování, spínanou současně s čerpadlem filtrace, která je schopná vodu nasát a systém vždy vodou zaplnit. ;-)
Ještě doplním. Pro výstup z té ponorky do čerpadla filtrace doporučuji použít plastové hadice od vysavačů. Pokud je seženeš někde ve sběrňáku. Dá se s nimi velmi dobře manipulovat a umožňují velký průtok vody.

díky za pochopení problematiky, a to jsem původně zavrhl řešení levnějšího ponorného čerpadla s nějak dodělanou filtrací, protože jsem nechtěl samotné čerpadlo kvůli vyčištění stojaté vody v bečkách a nádrži pro psa od nečistot a larev komárů.
teď mám filtraci pouze k bazénu, který ani nemám :)

Blbost. I Prostar má normální odstředivý čerpadlo a to samonasávací schopností rozhodně nevyniká. Bazénová filtrace je prostě k tomu zamýšlenýmu použití nevhodná bez ohledu na značku a takhle alespoň neutratil moc.
Jako jo,jde vytáhnout obě hadice nad hladinu, konví naplnit filtraci vodou(a to se ješte musí manipulovat tím šesticestným kohoutem), současně obě hadice ponořit pod vodu a pak to čerpadlo zapnout. Ideálně ve dvou lidech, jeden drží, druhý plní. Takhle by se dala alespoň využít na to jezírko, ale bazénová filtrace je nevhodná pro jezírko kvůli tomu, že jen odstraňuje mechanický nečistoty, ale nemá tu biologickou funkci - ale s jistým uspořádáním jezírka by se to dalo nějak dohnat mělkou zonou.