Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompletní koupelna

Zdravím Vás.. Mám pár dotazů. 1) Budeme dělat celou rekonstrukci koupelny 4 metry délka 2 metry šířka. Rodinný dům je z roku 1890. Potřebovala bych vědět, jaké vytápění by tam mělo být? A jak s to asi tak pohybuje ?!. Není tam momentálně ústřední topení. 2) Co se týče bojleru má někdo zkušenosti s osvědčenou značkou? Byl by zhruba pro 3-4 lidi a myslíme si, že 160 by mohla stačit. 4) Je relativní cena 58 tisíc za práci odvedenou zedníkem ? Jde o udělání podlahy , odpadů, nové WC, které tam není, elektřina, nové trubky. Materiál dle něj bude stát cca 100 000,- .Chceme jen základ žádný luxus. Děkuji.

PS: Na internetu jsem hledala, ale všichni chtějí něco extra a ceny od 150 do 400 tisíc za práci jsem našla, že koupelny jsou od 40 do 60 tisíc..

Jak silné zdi má dům, kde je uvažovaná koupelna umístěná, jak se bude topit či topí v domě, bude zedník dělat i obklady a dlažbu atd. Informací na nějakou radu je potřeba daleko více, nicméně pokud bude stát materiál, který bude zpracovávat zedník 100 tisíc tak cena za práci asi bude odpovídat, nicméně bych chtěl vidět nějakou koupelnu, kterou už dříve dělal.

Cena se pohybuje od A-Z. Pokud si nejste jisti cenou tak si pozvěte více řemeslníků na nacenění.
Každý řemeslník má svou cenu. Někteří si dělají marži. Jiní zase používají kvalitní materiály a marži nemají, jiní tam zase nacpou vše co jim příjde pod ruku a už je v životě neuvidíte.
Základem je mít smlouvu na takovou rekonstrukci.

Elektřinu dělá elektrikář
Zedník dělá přípravu hrubé stavby
Vodař dělá vodu
Topenář dělá topení
Obkladač dělá obklady
Malíř maluje

Pokud tam příjde jeden a dělá vše tak to je loterie.

Vytápění je v tak starém domě většinou dodatečně dělaná elektrika na zem nebo pouze topení na ručníky na stěnu.
My máme bojler 100L a 2 lidi se u nás neohřejí :D Ale rádi stojíme ve sprše. Po vaně 100 litrů zmizí jak nic. Pokud jste lidi typu "opláchnout namydlit a spláchnout" tak vám to stačit bude.