Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Koupelna od A doZ

Zdravím vás. Mám na vás otázku či otázky. Poradí mi někdo z vás ohledně koupelny? Budeme dělat koupelnu od A do Z ve starém rodinném domě ,který je opravdu starý z roku 1890. Co by jste mi poradili za vytápění, teď momentálně tam žádné není, jaké by bylo vhodné ? Postačil by žebřík? A jaký bojler použít pro 4 lidi? Na co si dát pozor? Děkuji moc.

Proč to sem píšeš 2x?
https://kutilska.poradna.net/questions/3262331-kompletni-koupelna (host)

Záleží na lidech. Koupelna bývá uprostřed bytu a vytápění nepotřebuje, snad žebřík na ručníky. Pokud vytápění, pak je otázka jak je vytápěn celý byt?
Pozor si dát na odvětrání, ve starém domě snad do světlíku, nebo nepoužívaného komínu.
Elektrika v koupelně přes chránič.
Pro 4 lidi na úsporné sprchování stačí 50l. (někdo se sprchuje ráno a jiný večer, pak je 50l úplně v pohodě.)

Do koupelny dát do podlahy před vanu nebo sprcháč topnou rohož ať už elektrickou nebo podlahové topení vodou.
To tu kdyi doporučoval i "špion" a je to bezva.
Osobně bych silně doporučil sprchový kout dostatečně velký i se sedátkem, neb nastanou situace (věk, úraz), kdy do a z vany nevylezeš.