Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí pískování s kompresorem

Zdravím,
naši vyhráli v tombole obyčejný kompresor s příslušenstvím Matabro mb k102 provozní tlak 8 barů . údajně stačí 6-7 barů k pískování ?
A první co mě napadlo kromě čištění vercajku a malování je pískování.
Zkoušel jste někdo si dodělat ke kompresoru pískovač ? Viděl jsem od nejlevnějších ala "flaška s pískem nasazená na hlavici" až po box na pískování.
Přemýšlím co bude lepší a budu z toho mít větší radost. A jak začít. Taky bych to mohl sem tam využít na přivýdělek sem tam někomu oprskat starý věci :-))
Jen me zajimá jaký písek, jak dlouho takový kompresor může jet v kuse ? Jak recyklovat písek který už vystřelím. Krytý box se sítem a zásobníkem by byl asi nejrozumnější. Písek který bych vypustil by si hlavice zase cucala a používala znovu a znovu i s jemným bordelem asi.
Máte nějakou myšlenku k tomu ? Díky

PS: koukal jsem že lidi pískují i wapkou ? :-D

Nepočítej s tím, že budeš písek recyklovat. Další věcí je že to je "hnusná " práce musíš si chránit dýchací cesty, jde to pomalu a brzo tě sousedi vyštípou. Znám firmu, která to dělá profesionálně a je z toho jen bordel. Další věcí je, že většinou je zájem o vyčištění věcí či konstrukcí se složitým povrchem, jelikož rovné věci se dají obrousit. Maximálně si budeš moc pískovat nějaké malé věci v boxu, který si na to vyrobíš. S tím "prdítkem" v odkazu na to však zapomeň.:-)

Kdysi jsem si koupil pískovací pistoli od nějakého výrobce tuším z Mostu. Na drobné pískování dostačující. Je potřeba ale upozornit, že se k pískování používá kalibrovaný písek, myslím, že se dovážel. Mám nějakou zásobu, tak už si podrobnosti nepamatuji.