Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí pískování s kompresorem

Zdravím,
naši vyhráli v tombole obyčejný kompresor s příslušenstvím Matabro mb k102 provozní tlak 8 barů . údajně stačí 6-7 barů k pískování ?
A první co mě napadlo kromě čištění vercajku a malování je pískování.
Zkoušel jste někdo si dodělat ke kompresoru pískovač ? Viděl jsem od nejlevnějších ala "flaška s pískem nasazená na hlavici" až po box na pískování.
Přemýšlím co bude lepší a budu z toho mít větší radost. A jak začít. Taky bych to mohl sem tam využít na přivýdělek sem tam někomu oprskat starý věci :-))
Jen me zajimá jaký písek, jak dlouho takový kompresor může jet v kuse ? Jak recyklovat písek který už vystřelím. Krytý box se sítem a zásobníkem by byl asi nejrozumnější. Písek který bych vypustil by si hlavice zase cucala a používala znovu a znovu i s jemným bordelem asi.
Máte nějakou myšlenku k tomu ? Díky

PS: koukal jsem že lidi pískují i wapkou ? :-D

Nepočítej s tím, že budeš písek recyklovat. Další věcí je že to je "hnusná " práce musíš si chránit dýchací cesty, jde to pomalu a brzo tě sousedi vyštípou. Znám firmu, která to dělá profesionálně a je z toho jen bordel. Další věcí je, že většinou je zájem o vyčištění věcí či konstrukcí se složitým povrchem, jelikož rovné věci se dají obrousit. Maximálně si budeš moc pískovat nějaké malé věci v boxu, který si na to vyrobíš. S tím "prdítkem" v odkazu na to však zapomeň.:-)

Předchozí majitel měl autoopravnu. Už tak jim nevadí když bruskou dělám i ve 2 ráno když mám náladu. Dělám vždy v dílně a v našem domě to jde sotva slyšet. U sousedů by musela mít bába naslouchátko na max aby to vůbec slyšela.
Samozřejmě že s filtrací vzduchu se počítá. Proto je ten box lepší. Ale nebudu pískovat eternitové tašky. Pro občasné pískování kravin by stačila flaška na hlaveň a venku to ošolichat.
Máš s tím zkušenosti ? Viděl jsem videa jak s tím pískují aku kompresorem. Tak mě zajimá proč bych na to měl zapomenout.

A bordel ? Nevím co děláš v dílně ty :D Ale u nás v dílně je bordel. Stěny vypadají jak chlupatý yeti od pilin a podlaha od oleje.

Samozřejmě že s tím budu dělat malé věci. Třeba třmeny nebo starý zrezlý bordel co tobě asi nic říkat nebude. Nebudu to dělat komerčně. Spíše "za flašku" když někdo bude shánět. Svojí práce mám dost.

Kdysi jsem si koupil pískovací pistoli od nějakého výrobce tuším z Mostu. Na drobné pískování dostačující. Je potřeba ale upozornit, že se k pískování používá kalibrovaný písek, myslím, že se dovážel. Mám nějakou zásobu, tak už si podrobnosti nepamatuji.