Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr kontaktního grilu

Zdravím.
Vybírám nějaký kontaktní elektrický gril. Rád bych, aby nepřilnavá vrstva na deskách nebyla z teflonu, bohužel to většina výrobců neuvádí. Našel jsem grily od značky Sage, kde jsou desky z keramiky a teflon by na nich být neměl. Koukal jsem i na Tefal OptiGrill, kde jsou desky z hliníku, ale z čeho je nepřilnavá vrstva neuvádí, ale tipuji ten teflon.
Tedy víte někdo o grilu bez teflonu?
Díky.

Aj ty si podhladol antiteflonovej kampani?

Teflón je stabilný pri bežne používaných teplotách na varenie, jeho stabilita sa začne zhoršovať pri teplote okolo 260 stupňov Celzia, kedy sa začnú uvoľňovať polyméry. Aj tak ale úroveň týchto polymérov je nízka.

Vo všeobecnosti tak nepriľnavé panvice nie sú problémom. Ak ju ale máte poškriabanú, čo sa po čase stáva, je dobré ju vymeniť za inú, keďže sa z nej uvoľňujú mikroplasty.