Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím hnojit zahrádku?

Mám po otci zahrádku, bylo to jeho hobby, já to moc nemusím, ale když už...
Občas tam něco zaseju nebo zasadím, nějaká rajčata, okurky salátovky, zkusil jsem i jahody, někdy brambory. Ne že bych na tom byl nějak závislý, spíš pro radost, že mi tam roste aspoň něco.
V poslední době mi tam toho moc neroste, možná by to chtělo trochu pohnojit.
Ptal jsem se zahrádkářů, doporučili mi Cererit nebo NPK.
Nedávno jsem jel kolem
https://maps.app.goo.gl/RFEexv1RB2Vzhzux5
https://www.parkon.cz/
hodil jsem tam oko, měli tam kravský, koňský, slepičí hnůj ... i nějaké substráty v pytlích.

Co byste mi doporučili, aby to moc nestálo a abych si tím tu zeminu nějak nezničil?
:beer:

Hnojím Cereritem. Nyní se na všem snaží vydělat, tak se začal prodávat Cererit Hobby kde je originální Cererit "nastavený" nějakým sušeným organickým hnojem. Pokud někde v okolí chovají koně a nemají koně na pilinách, tak buď samotné kobylince nebo se slámou. Jak píše Karel 04 ceny hnojiv vyskočily raketově. Jinak ještě používám tekuté hnojivo k plodové zelenině je to za 100,-Kč, jeden litr v hnědé plastové flašce. To se přidává do zálivky a na můj skleník cca 7 m2 to stačí na celou vegetační dobu.

Když už pytlovaný hnojivo, tak ten Cererit, Npk a podobné chemické výtvory. Jak píšeš, tak jsou v nabídce i granulovaný hnoje a lidi to koupí:-(. A ještě si myslí, jak jsou v souladu s přírodou. Ale staří sedláci měli zásadu, že hnůj nesmí vyschnout, rozhodit a hned zaorat. Protože hnůj je živý organismus, usušený v pytlích je už jen nosičem té chemie. Ale když to lidi kupují, tak proč jim to nenabídnout .....:-)

Asi by to chtělo jednorázově pořádný živočišný hnůj, ale vím, že to může být problém sehnat a dostat třeba do zahrádkářské kolonie ve městě. My vesničani to máme jednoduché.

Pokud to máš u baráku, zvaž mňam králíky. Pak budeš mís dost svého domácího hnoje. Já to tak provozuji 35 let; na podzim před oráním celoroční produkci hnoje rozvezu po humně.
Kromě toho některé plodiny přihnojujeme, např. erteple před okopčením NPK, kolem rajčat a paprik před okopáním rozhodím trochu močoviny.