Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přitahovat kulatinu do stodoly?

Zdravím,
Řeším problém s přitahováním dřevěné kulatiny do stodoly. Napadl mě elektrický lanový zvedák, ale nevím, jestli je možné ho namontovat na zeď.
Nemáte nějaký tip, jak to vymyslet. Tahalo by se to do kopce asi 5 metrů. Naviják by musel být umístěn na protější zdi, cca 10 metrů.

Díky.

Něco podobného jsem řešil tak, že elektrický lanový zvedák mám namontován na kovové konstrukci a pod ním mám z trubky na ložiscích udělanou kladku. Elektrikář mi k tomu dokonce dělal dálkové ovládání.

Jen pro pobavení, něco o navijáku. V naší vesnici žil starý pán, který si obdělával záhumenek pomocí navijáku a kladek. Naviják byl na třífázový proud a měl oba chody. Pracoval rychlostí cca 1 km/hod a většinou mu ho ovládala jeho manželka. Za záhumenkem měl louku a na té měl seno. Jelikož sena bylo hodně a potřeboval ho dopravit na dvůr, vzal plachtu z vojenského stanu a na její kratší část přidělal jasanovou tyčku. Na plachtu během dopoledne nanosil kupu sena, tak že plachta nebyla vůbec vidět. Jelikož babka vařila tak si naviják musel ovládat sám. Přitáhl ocelové lanko až ke kupce sena a tam ho zapojil za jasanovou tyčku. Pak odešel k navijáku který měl na dvoře, aby přepnul jeho chod. V té době do daného místa přijela rodinka z NSR a jal se piknikovat. Kupka byla od nich tak 10 metrů. Mezi tím přišel starý pán ke kupce a holí o kterou se opíral ještě srovnával na okraji seno. Lanko se postupně napjalo a kupka se dala do pohybu. Lanko nebylo ve vysoké trávě vůbec vidět. Němci začali zděšeně vykřikovat David Copperfield a urychleně z místa odjeli aniž zjistili co bylo příčinou pohybu kupky sena.:-)