Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s pulsujícím motorem sekačky?

Po dvou letech odstavení jsem se snažil oživit 15 let starou sekačku po tchánovi. Motor B+S, typ 670. Dal jsem nový vzduchový filtr, olej místo SAE30 jsem dal 10W40, semi-synthetic, ACEA A3 /B4, API SL/CF. Příslušnou novou svíčku Brisk JR19 jsem ještě nesehnal. Benzín Verva 100. Motor se rozběhl, s regulátorem otáček staženým níž otáčky cyklovaly. S regulátorem skoro na max. nebylo cyklování tak patrné. Pomůže výměna svíčky, nebo dát raději sekačku do servisu? Servis daleko, jsem bez auta... Tak se raději ptám.

To se řeší důkladným vyčištěním karburátoru nejlépe v ultrazvukové pračce a opatrným(!!) ručním vyčištěním tenkých kanálků měkkým (alespoň bronzovým) drátkem. A problémy se po zavedení benzinu E10 budou množit. A nejde jen o gumové části, na YT lze snadno nají víc videí ve kterých mechanici ze servisů ukazují jaký sajrajt se v palivové soustavě od čerpadla až po vstřikovače usazuje. A stará sekačka bude mít problémy výraznější.