Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadne články Lion

Odešel mě akupak ve vysavači, po rozebrani jsou všechny články v háji. To znamená že Maj 0.5V a nejdou nabít Není nějaká možnost je regenerovat? U článku NiCd to šlo.Nejde mě do hlavy jak mohly takhle odejit

Lion clanky maji ve srovnani s NiCd mnohem mensi pocet cyklu. A jak to mohlo odejit? LiOn jsou haklive na prebijeni i na vybijeni pod bezpecnou hranici. Oboji je znici. Staci, kdyz odejde deska, ktera nabijeni a vybijeni hlida.
Kup si nove clanky (prumyslove) v Cine a za pak kacek mas nivy pack.

Jestli je to Electrolux-Rowenta, tak nesmí vysavač zůstat na nabíječce po nabití moc dlouho.
Články jsem bral tady na doporučení a 5 kusů za 700,- bylo to na doporučení a spokojenost. Bylo jednodušší měnit články po jednom, než brát sadu z allegra s koncovkou a pájet na desce.

Můžeš zkusit jejich "obnovu" k nabíjení tak, že je (bez rozpojení v packu) zkusíš nabíjet normální nabíječkou na mobily, každý článek samostaně a hlídat měřením multimetrem, aby se nabil víc jak na cca 3V. Pokud se to pevede, pak už zkusit nabíjet běžnou nabíječkou na vysavač, celý pack. Pack ale musí mít osazen modul BMS, který hlídá jak maximální nabití (napětí cca 4,2 V x počet článků v serii), tak i vybití na minimální napětí, které by zase mělo být cca 2,8-3 V x počet článkův serii a rovněž "balancuje", aby byly jednotlivé články nabíjeny i vybíjeny, pokud možno stejně.
Pokud by se "obnovení" nazdařilo, tak není pak problém koupit nové na Aliexpressu (pravděpodobně jde o LiIon 18650) a články v packu vyměnit. Doporučuji výrobce - typ LiitoKala 18650, 3,6V, 3000 mAh, 20A a už s nabodovanýmí pásky, za cca 65,- Kč, včetně dopravy. Těmi pak nahradit původní články v packu a zapojit je shodně jako ty původní. Vzhledem k těm nabodovaným páskům je můžeš pájet běžnou "pistolkou" a připojit je na stávající modul BMS. Takto se dají běžně "repasovat" jakékoliv packy, které jsou složeny z těchto 18650 článků. Pro zajímavost, 18650 znamená, že průměr článku je 18 mm a jeho délka je 65 mm. Ty výše uvedené mám dlouhodobě odzkoušené a i testované a zatím se zdají poměrně dobré. Používám je jak do vysavačů, tak do různého ručního a zahradního nářadí a i na další aku spotřebiče. Dokonce i na elektrokoloběžky. A takováto repase přijde minimálně 3 - 5 x levněji, než koupě nového packu náhradního.

To se může pochopitelně také stát. Popiš tedy jaké je složení toho packu, kolik článků má a jak zapojených. A jak víš že mají všechny články, které jsou paralelně, po 0,5 V, ty je máš rozpojené? Ale i pokud jsou dva paralelně , tak je můžeš zkusit nabít na ty cca 3 V tou nabíječkou na mobil, jak jsem psal. Já takto srovnávám i jednotlivé sekce z více paralelních článků, pokud jsou "rozbalancovány" třeba u koloběžek, kde se někdy stane, že se i některý článek v té sekci odpojí (propojení) a pak se celý pack rozbalancuje a baterie je celkově nefunkční. Tak potom po jeho připojení se musí všechny sekce napěťově srovnat a pak se teprve nabije celý pack jako celek a baterie je zase OK. Jo a o jaké "řídící desce" je řeč? To myslíš ten BMS modul? I na ní může být problém, ale to nebývá moc často. Nebo myslíš řídící desku vysavače?

A jaké napětí mají aku u mobílů? Vždyť jsou to rovněž většinou LiIon, s max. napětím po nabití cca 4,2V. Takže ten 18650 tím bez problémů můžeš nabíjet. Ovšem je nutné hlídat, aby jsi jej nepřebil nad ty cca 4,2V. Existují na to i moduly pro nabíjení článků 18650 nabíječkou s USB, které je možné do nabíjení vřadit a ty pak i po dostoupení napětí na článku na cca těch 4,2V nabíječku automaticky odpojí. Ale pro tohle o "obnovení a případné vybalancování", pokud se napětí hlídá měřením multimetrem a zavčas se, už při manším napětí, nabíjení odpojí, tak to ani není nutné.

Jde o desticku na akupaku a články mám rozpojeny a pokud připojím dobijecku tak neprochazi proud.Z akupaku jdou 4 dráty + - a nějaký asi ridici .Pokud je bateri nabitá tak do vysavače musí jít povel pro blokováni dobijece nebo je to jinak?I

To bych musel vidět, o jaký pack jde. Některé baterie (packy-BMS moduly) mají samostaný výstup (+/-) pro napájení zařízení a samostaný vstup (+/-) pro nabíjení. Výstup bývají silnější vodiče i větší konektor, nabíjecí bývají slabší vodiče a menší konektor. Zda je to tak i u tohoto vysavače, to nevím. Já u svejch vysavačů (RobZone) mám u packu pouze jeden +/- a je společný jak pro napájení, tak pro nabíjení. U koloběžek bývá zase většinou samostaný pro napájení a samostaný pro nabíjení. Což by mohl být i tvůj případ.

0,5v je naozaj veľmi málo.Ale skús toto:vezmi štvorvoltovú batériu najlepšie li-on (18650 plne nabitú) a prilož ku každej jednej baterke jednotlivo plus na plus a mínus na mínus ,aspoň na pol hodiny.Ak ju oživíš aspoň na 2.7volta tak ju daj hneď do nabíjačky ktorá je na li-on články,a dobi ju.Takto to sprav s každou batériou.Takto nízko vybité batérie ti už dlho nevydržia,ale skús.Závažnejší problém ale je ako je možné že elektronika ktorá sleduje vybitie batérii dovolila vybiť batérie na 0,5v!!! Pri vybití barérií jednotlivo na 2,7V musí elektronika vysavač vypnúť. Na to si daj veľký pozor ak sa rozhodneš vymeniť batérie za úplne nové! Pretože ak je chyba elektronike tak stratíš aj tie nové baterky.(Môj názor)

Všechny články jsou totálně v háji.0,5 v jsem nameril multimetrem a Avometem vůbec nic.Zrejmé odedesla ta ridici destička na akupaku takže preletovani na na nový akupak nepřipadá v úvahu.Jinak v servisu Robzone zakoupen nový akupak. vysavač už je ok.Takže celá sranda přišla na 4000k tj výsledek snahy ušetřit

Já mám 3 funkční starší Robzone Roomy 3.0 (vyhozený z kontejneru a koupené "za babku" na bazarech) a u nich je pack ze 4 článků 18650. A po výměně vadných článků za ty LiitoKala v celkové ceně 250,- kč za pack, makají zatím všechny spolehlivě (doma, na chatě a v mobilheimu). A jeden bez baterie i na ND. :-)