Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Momentový šroubovák

Ahoj všem, poradili byste mi, jaký je dobrý a levný momentový šroubovák? Hlavně kvůli elektrikářským šroubkům, abych věděl jako silou je mám dotahovat. Párkrát se mi už stalo, že sem to utahoval moc a pak zásuvka třeba praskla nebo se strhal závit, tak bych tomu chtěl předejít. Prý to existuje v čistě mechanickém provedení, že se nějakým pootáčením nastavuje síla. Máte s tím někdo zkušenosti?

Možná by pomohlo jenom informativně si opsat utahovací momenty jednotlivých M závitů.Tabulky na to existují.No a už jenom srovnání rozdílů utahovacích momentů ho nakopnou.Ale mám zkušenost ze své praxe že to někomu prostě nesedne a bude strhávat občas závit protože povědomí že by to mohlo povolit je silnější než různé rady a tabulky.