Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektroinstalace - zapojení vysoušeče rukou

Zdravim,potrebuju zapojit dva vysousece rukou kazdy o prikonu 2000W.Otazka zni,bude stacit jednopolovy jistic 16A,ktery je do 3650W a kabel o prumeru 2,5mm tazeny na vzdalenost asi 50 m.Nebo radeji 20A a prumer 4mm mozna i s dvoupolovym jisticem.Diky za odpoved.

Změna předmětu, původně: Elektroinstalace (host)

Diky za odpovedi.Po vasich radach to teda zapojim nasledovne.
Vysousece budou na vzdalenost 30m(zmena).Pouziji jednopolovy 20A jistic tazeny jednim 4mm kabelem,ktery povede do krabicky a z ni vyvod do druhe krabicky.Z kazde potom vyvedu dal kabel ke kazdemu vysouseci.
Na zasuvku druhy kabel o prumeru 2,5 mm na vzdalenost cca 20m chranenou jednopolovym 16A jisticem.
Myslim,ze tohle bude asi nejschudnejsi reseni.Kabely budou tazeny venku v jedne liste.

Ovšem ta zásuvka musí být zapojena nejen přes jistič (ten ji chrání hlavně před přetížením), ale také přes proudový chránič s reziduálním proudem 30mA. Nebo přes sdružený t.zv. jističochránič 16A/30 mA. Pokud to má být tedy v souladu s normami. A pochopitelně vše zapojeno 3 žilově, což snad už je jasné.