Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asfalt pod parketami

Ahojte,

v bytě jsme vytrhali parkety (byly ve fakt špatným stavu), a byly lepeny asfaltem (parkety jsou už vyhozeny). Pod nimi jsou ještě jakýsi desky (cosi cementovo-pylinového? sám nevím).

Ale otázka, co ted s tím dál?
Asfalt je pod tím samozřejmě hrbolatý, tak nevím jestli to půjde něčím jen zalít? Ale zas aby to neproteklo / nevsáklo se do těch desek? Nebo ten asfalt obrousit / dát nové desky a novou podlahu položit na to?

Máte někdo zkušenost s tím co to je za desky, popřípadě co bude vhodný další postup?

Díky, Zdeněk

Tak jsem dneska byl znovu v bytě a pod těma deskama se nachází normálně škvára. Desky mají 3 cm na výšku.
Tak jestli ty desky s asfaltem vypáčit, a místo nich položit do kříže na tu škváru osb desky do kříže?

Tím se to vyrovná a na to pak by se dal položit vinyl / lino / koberec?

Jinak bych chtěl podlahu dělat suchou cestou, kvůli nosnosti stropu, bych potřeboval statika jestli vůbec můžu to něčím vylít, tak bych to chtěl nechat asi suše.. :D

Právěže ty desky tam zatím jsou, jsem oddělal jen kousek abych viděl co je pod tím.
nechám si otestovat tu škváru a pak se podle toho rozhodnu. Možná si vezmu kousek tý desky domů a zkusím jak moc to (ne)hoří a uvidím jak to půjde.
Každopádně díky za info :)